Arthe Metal

Arthe Metal

to farba dekoracyjna nadająca ścianom wygląd metalicznej folii barwy złotej, srebrnej lub ich pochodnych. Jest to efekt bardzo dobrze widoczny, wyraźny, charakterystyczny ze względu na fakt, że mimo metalicznego wyglądu daje powierzchnię aksamitną i miłą w dotyku. Różnorodność efektów wizualnych, którą osiągnięto dzięki zróżnicowaniu sposobów nakładania sprawia, że Arthe Metal jest farbą dekoracyjną, która znajdzie zastosowanie w każdej aranżacji.

Cechą szczególną farby dekoracyjnej Arthe metal jest to, że w około 3 tygodnie od nałożenia powłoka staje się idealnie odporna na zmywanie, co pozwala połączyć genialny wygląd z ogromną funkcjonalnością. Nie bez znaczenia jest fakt, że efekty uzyskiwane z pomocą Arthe Metal mają strukturę fraktali: patrząc z każdej odległości widać kolejne „warstwy” i stopnie szczegółowości efektów dzięki czemu ściana zawsze wygląda inaczej. Zawartość metalicznych dodatków, uporządkowanych w określone wzory w czasie wykańczania nałożonej farby sprawia, że ściana „ożywa” nawet w sztucznym świetle. Dlatego też farby dekoracyjne Arthe Metal nadają się zarówno do malowania całych dużych powierzchni, jak też do wykańczania detali, na przykład abakusów lub cokołów, kolumn, filarów i niewielkich zabudów, a także mebli w wykończeniach artystycznych.

Arthe Metal jest farbą bardzo wydajną, ponieważ jej litr wystarcza nawet na 10 metrów powierzchni, co jest doskonałym wynikiem jak na farby dekoracyjne. Fakt, że daje ona powłokę niepalną, jest kolejnym atutem.

Gdzie zastosować Arthe Metal?

Farba dekoracyjna Arthe Metal jest bardzo uniwersalna. W zależności od wybranego sposobu nanoszenia może poprawić wygląd każdego elementu aranżacji.

– Ściany mogą uzyskać efekt złotej folii. Będą wyglądały dosłownie tak, jakby zostały oklejone folią. Pokrycie takie może być idealnie symetryczne ze wzorem naniesionym w jednym kierunku albo składać się z mniejszych „płatów”, z których każdy jest nanoszony w nieco inną stronę, co daje dodatkowe efekty świetlne.

– Kolumny i sztukaterie gipsowe – pokryte farbą dekoracyjną Arthe Metal zupełnie zmieniają swój wygląd. W przypadku kolumn odkrywana jest ich druga, nonkonformistyczna natura, natomiast sztukaterie przeciwnie – wyraźnie nawiązują do klasycznego piękna.

– Ściany w efekcie metalicznym. Dzięki farbom Arthe Metal można uzyskać także efekt metalizowanej gładko ściany. Wymaga to zmiany sposobu nanoszenia farby dekoracyjnej, natomiast efekt zmienia się nie do poznania – zwykle wykorzystuje się go do wykończenia zabudów k-g i niewielkich ścian działowych.

Dlaczego właśnie Arthe Metal?

– Farby dekoracyjne Arthe Metal pozwalają na uzyskanie niecodziennych efektów wizualnych. Mimo że istnieje wiele farb dających metaliczny efekt, w przypadku Arthe Metal jest ona bardzo wyraźny i charakterystyczny. Jest to po części zasługą samej farby, a po trosze sposobu jej nanoszenia, ale faktem jest, że żadna inna farba nie pozwala na uzyskanie podobnego efektu.

– Po drugie, Arthe Metal daje bardzo trwałą powłokę kolorystyczną. Farba ta nie traci barw pod wpływem promieniowania UV, jest odporna na zmywanie, nie blaknie wraz z upływem czasu.

– Arthe Metal to farba dekoracyjna odporna na czynniki atmosferyczne. Sprawdza się zatem równie dobrze wewnątrz, jak i na zewnątrz, co pozwala na zachowanie większej jednorodności stylistycznej całych obiektów.

Nakładanie i efekty

Farbę dekoracyjną Arthe Metal nakłada się w różny sposób w zależności od tego, jaki efekt ma być osiągnięty. Efekt Penellato uzyskuje się dzięki nałożeniu krokowym dwóch warstw farby Arthe Metal. Doskonale sprawdza się on przy malowaniu dużych powierzchni.

Foglia Oro to efekt, do którego otrzymanie niezbędne jest użycie dedykowanego narzędzia. Efektem jest powierzchnia niczym obita niewielkimi kawałkami blach o charakterystycznym metalicznym połysku.

Efekt Frise, powstający po nałożeniu farby dekoracyjnej ruchami kolistymi daje dość jednorodny, ale jednocześnie bardzo rozświetlający i intrygujący wzór, natomiast Zephyro, typowy, najprostszy efekt pojawi się nawet bez specjalnego wysiłku i użycia dodatkowych narzędzi, co jednak nie oznacza, że nie trzeba poznać techniki nakładania. Arthe Metal, jak zresztą większość farb dekoracyjnych, wymaga zachowania cierpliwości i precyzyjnej pracy, jeśli efekt ma być naprawdę dobry.

Arthe Metal jest jedną z farb dekoracyjnych, które można nanosić wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Użycie opcjonalnego narzędzia ArtheMetal Tool jest konieczne w przypadku wybranych efektów, ale w każdym przypadku należy już przed przystąpieniem do pracy mieć gotową koncepcję aranżacji wnętrza, ponieważ Arthe Metal może dać bardzo różne efekty, niekoniecznie zgodne z oczekiwaniami, jeśli farba będzie nałożona niestarannie lub nieprofesjonalnie.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”44″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top