CARAVAGGIO DAMASCATO

CARAVAGGIO DAMASCATO

Masa dekoracyjna Caravaggio Damascato jest produktem, który pozwala na zastąpienie farb dekoracyjnych. Efekty uzyskiwane dzięki tej masie są piękne, przywodzą na myśl wykończenia tkaninowe, ciepłe w dotyku. Utrzymane w tonacji perłowej lub złotej mogą być zarówno głównym elementem aranżacji, jak też jedynie jej dopełnieniem. Masa Caravaggio Damascato jest bardzo elastyczna i charakteryzuje się niezłą przyczepnością, więc można znaleźć dla niej bardzo dużo rozmaitych zastosowań.

Odporna na działanie promieniu ultrafioletowych, nietracąca kolorów powłoka łączy w sobie miękkość aksamitu i refleksy ciepłego słońca. Z wyglądu wykończenie to przypomina obicia aksamitne, jest paroprzepuszczalne, całkowicie nietoksyczne i odporne na ataki pleśni, dzięki czemu masa ta nadaje się także do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych.

Masa dekoracyjna Caravaggio Damascato znalazła już zastosowanie w wielu domach, mieszkaniach i hotelach. Jedynym czynnikiem, który może obniżyć jej walory funkcjonalne, jest średnia odporność na zmywanie, natomiast ta cecha nie przeszkadza w niczym, jeśli masę nakłada się na sufit lub ścianę w miejscu, w którym jej zabrudzenie nie jest zbyt prawdopodobne. Jest to doskonała recepta na wykończenia, które muszą charakteryzować się uniwersalnością i delikatnością, ale jednocześnie powinny wyróżniać się stylem i prestiżem. Masa Caravaggio Damascato pozwala na stworzenie naprawdę przepięknej aranżacji bez wprowadzania elementu chaosu, który mógłby zepsuć wiele ciekawych pomysłów na wystrój wnętrza.

Gdzie stosować masę Caravaggio Damascato?

Masa dekoracyjna Caravaggio Damascato to doskonała alternatywa dla farb dekoracyjnych. Można nakładać ją zarówno w prywatnych domach, jak również w obiektach użyteczności publicznej, ponieważ jest ona piękna, ale jednocześnie wystarczająco neutralna, by nie zdominować całej aranżacji.

– Sypialnie dzięki masie dekoracyjnej Caravaggio Damascato zyskają nowe, cieplejsze oblicze. Ponieważ warstwa dekoracyjna sprawia wrażenie niezwykle delikatnej i miłej w dotyku, sypialnia przestanie wreszcie straszyć nagimi, zimnymi ścianami.

– Sufity mogą dzięki masie dekoracyjnej nabrać nowej głębi. Masa nadaje się nie tylko do tworzenia fascynujących wzorów na zwyczajnych sufitach, ale jest też wystarczająco lekka i przyczepna, aby można było użyć jej na suficie podwieszanym. Jest to zabieg stosowany w wielu hotelach, ponieważ sufit jest najmniej narażony na zabrudzenie, a jednocześnie jego dekoracja zupełnie odmienia sposób, w jaki goście postrzegają obiekt.

– Gabinety i salony jako miejsca o charakterze reprezentacyjnym, wymagają szczególnej aranżacji. Masa dekoracyjna pozwala na stworzenie w prosty sposób miłego, przytulnego otoczenia, które jednak będzie całym sobą informowało o klasie i prestiżu. Caravaggio Damascato, dzięki dość szerokim paletom barwnym, z jakich można korzystać przy wyborze koloru masy, jest sposobem na aranżację nawet „trudnych” wnętrz.

Dlaczego właśnie Caravaggio Damascato?

– Masa jest rozsądnym kompromisem między trwałością i ceną. Jest średnio odporna na zmywanie, więc można ją stosować tam, gdzie zagrożenie zabrudzeniem jest umiarkowane. Cena pozwala jednak na pokrycie masą sporych powierzchni, więc nie będzie to musiało oznaczać rezygnacji z planów pokrycia dekoracją całego sufitu.

– Elastyczność masy Caravaggio Damascato pozwala na jej stosowanie także w miejscach, w których pojawiają się okresowe wahania wilgotności i temperatury. Zwiększona elastyczność gwarantuje także większą trwałość oraz stosunkowo dużą łatwość nakładania także w miejscach trudno dostępnych.

– Aksamitna, ciepła w dotyku powierzchnia jest alternatywą dla zimnych ścian pomalowanych zwyczajnymi farbami. Dzięki niej każde pomieszczenie wykończone masą Caravaggio Damascato stanie się przytulne i ciepłe.

Jak nakładać?

Aby uzyskać najlepszy efekt, na pomalowaną dwukrotnie ścianę nakłada się dwie warstwy masy dekoracyjnej. Pierwsza musi równomiernie pokryć całą powierzchnię, natomiast druga służy już wyłącznie do odciskania wzoru. W tym celu wykorzystuje się tworzywową pacę, która pozwala „stemplować” całą ścianę w miarę regularnym deseniem. Na koniec trzeba jeszcze nieco wygładzić powstające grzbiety masy i odczekać do 12 godzin aż zaschnie ostatnia warstwa masy dekoracyjnej. Po tym czasie powierzchnia osiąga maksymalną trwałość i ustala się jej wygląd oraz kolor. Ważne jest, aby pierwsza warstwa masy była nałożona równo i dobrze wysuszona. W przeciwnym razie przy nakładaniu warstwy dekoracyjnej może dojść do uszkodzenia warstwy kryjącej, co trudno będzie naprawić.

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top