Caravaggio liniowe

Caravaggio liniowe

Caravaggio liniowe to jeden z efektów, które można uzyskać dzięki masie dekoracyjnej Caravaggio. Masa ta charakteryzuje się bardzo subtelnym pięknem, które bierze się z delikatnych refleksów światła i delikatnej, aksamitnej tekstury przypominającej prawdziwą tkaninę. Efekt liniowy nadaje całości dość nietypowego efektu, powodując w miarę regularne załamywanie się i odbijanie światła.

Masa Caravaggio, także z wykonanym efektem liniowym, doskonale pasuje do każdego wnętrza. Jej subtelne efekty dekoracyjne nie przeszkadzają w odbiorze wnętrz klasycznych ani nowoczesnych. Caravaggio pozwala tworzyć efekty, które nie rzucają się w oczy, ale jednocześnie takie, których nie da się nie zauważyć. Jest to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na prostej elegancji klasycznie pięknym wykończeniu wnętrza bez dodawania przytłaczających efektów. Caravaggio liniowe stanowi doskonałe tło dla każdej aranżacji, a jednocześnie efekt ten sam w sobie ma walory porównywalne z najpiękniejszymi wystawami dzieł sztuki.

Masa Caravaggio nadaje się do użycia zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Ze względu na charakter efektu liniowego, bardzo często masa ta pojawia się jako wykończenie nie całej ściany czy sufitu, ale poszczególnych detali architektonicznych: filarów, zabudów itp. Oczywiście zastosowań jest nieskończenie wiele i to, jaki efekt uda się osiągnąć, zależy głównie od fantazji projektanta i możliwości technicznego wykonania – masa Caravaggio, jak każdy produkt, musi zostać nałożona w ściśle określony sposób.

Gdzie użyć Caravaggio liniowego?

Efekt Caravaggio liniowego jest doskonałym wykończeniem każdego wnętrza. Dobrze wygląda nałożony na całą ścianę, ale wcale nie prezentuje się gorzej na mniejszych powierzchniach.

– Salony i gabinety dzięki efektowi Caravaggio liniowego są optycznie powiększone, a subtelne refleksy światła dodają im przytulności, której właśnie tym pomieszczeniom tak często brakuje w klasycznych koncepcjach wykończenia wnętrza. Ściana wykończona z użyciem masy Caravaggio wygląda, jakby była obita tkaniną, a efekt liniowy potęguje to wrażenie.

– Sufity i sufity podwieszane – efekt liniowy nie jest w ich przypadku typowy, ale właśnie dzięki temu może nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Masa Caravaggio doskonale sprawdza się właśnie przy dekoracji sufitów, natomiast liniowy efekt wizualny decyduje o ich niezwykłości.

– Detale architektoniczne, takie jak kolumny i filary, jeśli pokryte zostaną masą Caravaggio z efektem liniowym, wyglądają niczym ułożone ze sztywnej tkaniny, tyle że zachowują niezwykły połysk. Zamiast zwykłej, nagiej kolumny, można uzyskać efekt elementu, który rzeczywiście stanowi ozdobę, a nie jedynie wstawkę z konkretnej koncepcji projektowej.

Właściwości masy Caravaggio

– Masa Caravaggio jest elastyczna. Zwiększa to jej trwałość i w połączeniu z zaawansowanymi składnikami filtrów powoduje, że przez długie lata powłoka wygląda doskonale w każdych warunkach.

– Aksamitna powierzchnia, która delikatnie odbija światło, jest największa zaleta masy Caravaggio. To rzadko stosowany efekt, który potrafi z bardzo dużą siła zmienić wygląd każdego pomieszczenia, nie rzucając się jednak w oczy.

– Średnia odporność na zmywanie sprawia, że nie jest to najlepszy wybór, jeśli chodzi o ruchliwe korytarze czy hole, natomiast w niczym nie przeszkadza, jeśli masa ma stać się ozdobą salonu, gabinetu albo sali bankietowej.

Jak nałożyć efekt liniowy na masie Caravaggio?

– Prace rozpoczyna się od właściwego zagruntowania podłoża. Dzięki temu stanie się ono mniej chłonne, za to o wiele lepiej przytrzyma nakładane warstwy farby.

– Pierwsze malowanie ma wygładzić niedoskonałości ściany i nadać jej pierwszy odcień. Druga warstwa farby pogłębia kolor i usuwa ewentualne wady na pierwszej warstwie. Farba będzie stanowiła barwne tło dla masy Caravaggio.

– Pierwsza warstwa masy, określana mianem warstwy kryjącej, wyrównuje i w pewien sposób gruntuje powierzchnię farb, przygotowując powierzchnię, do której przylgnie warstwa strukturalna, czyli dekoracyjna. To właśnie dzięki warstwie kryjącej, jeśli przy nakładaniu warstw dekoracyjnej w którymś miejscu ubędzie zbyt dużo masy, nie będzie tego widać.

– Warstwa dekoracyjna masy musi zostać nałożona w taki sposób, aby uwidocznić efekty liniowe. Odpowiednie ustawienie pacy nie jest proste, a wykonawca ma tylko jedną szansę na wykonanie poprawnego pociągnięcia. Jeśli wykona je niepoprawnie, efekt nie będzie idealny.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”152″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top