Coccio Grassello Stiuk Wenecki (nakrapiany)

Coccio Grassello Stiuk Wenecki (nakrapiany)

Efekt stiuku weneckiego na tynku Coccio Grassello jest jednym z najpiękniejszych wykończeń na tynkach strukturalnych. Sam tynk Coccio Grassello jest produktem o wyjątkowych parametrach, w całości naturalnym, wzbogaconym ziarnami prawdziwego marmuru, co wpływa na finalny wygląd każdej wykończonej powierzchni. Efekt stiuku weneckiego z kolei to jeden z najpopularniejszych obecnie, a znany od stuleci efekt wizualny idealnie gładkiej, błyszczącej ściany z różnokierunkowymi refleksami, widocznymi w zależności od kąta padania światła.

Nałożenie jakiegokolwiek tynku w efekcie stiuku weneckiego jest bardzo trudne, wymaga doświadczenia, precyzji i olbrzymiej cierpliwości przy jednoczesnym szybkim wykonywaniu wszystkich prac. Z tego powodu bardzo niewielu inwestorów decyduje się na samodzielne nałożenie takiego tynku. Opłacenie profesjonalistów jest w tym przypadku inwestycją rozsądną, ponieważ tylko takie posunięcie gwarantuje otrzymanie wykończenia najwyższej próby.

Coccio Grassello jest tynkiem, który może być barwiony na wiele kolorów, co z pewnością wpływa na jego popularność. Bardzo ważne jednak jest nie tylko to, że dobrze wygląda ale również fakt, że ma doskonałe właściwości techniczne: jest trwały, paroprzepuszczalnym ma sporą przyczepność. Efekt stiuku weneckiego wykonany na tym tynku jest niezwykły nie tylko ze względu na barwy, ale także najlepszy z możliwych skład masy tynkowej. To ważne, ponieważ dobry wygląd zależy w takiej samej części od profesjonalizmu wykonawcy, co od parametrów nakładanego tynku.

Gdzie zastosować stiuk wenecki na tynku Coccio Grassello?

Stiuk wenecki świetnie wygląda nałożony na małe i duże powierzchnie. Doskonale nadaje się do podkreślenia ważnych elementów dekoracyjnych w architekturze, można także skorzystać z faktu, że ma właściwości rozświetlające.

– Kominki, dla których ciepła tekstura i naturalne piękno nakrapianego stiuku weneckiego jest tylko dopełnieniem ich własnego ciepła i uroku.

– Łazienki, którym stiuk dodaje niepowtarzalnego charakteru, które wzbogaca i ożywia świetlnymi refleksami, i to przecież nie tylko w klasycznych projektach, ale także w łazienkach awangardowych, dizajnerskich.

– Kuchnie, podobnie jak łazienki, wymagają często odkrycia prawdziwego piękna. Pomieszczenia podporządkowane wyłącznie funkcjonalności nie są przyjemne w odbiorze. Stiuk wenecki w dużej, nowoczesnej kuchni to wykończenie, które decyduje o jej charakterze.

– Filary i dekoracje sufitowe to detale, których urodę niekiedy trzeba podkreślić właśnie przez zastosowanie specjalnego rodzaju tynku. Same w sobie często giną, przytłoczone wyglądem innych elementów architektonicznych – stiuk wenecki nakrapiany wyciąga je z aranżacyjnego niebytu na światło dzienne.

– Przedpokoje i korytarze: one korzystają ze światła, odbijanego przez piękny stiuk. Pomieszczenia te, również przede wszystkim funkcjonalne, a dopiero na drugim miejscu ładne, są często ciemne i mroczne. Doskonałej jakości stiuk wenecki odmienia to raz na zawsze.

Dlaczego właśnie Coccio Grassello?

Coccio Grassello to niezwykły tynk z dodatkami okruchów marmuru. Ma to wpływ na jego wygląd, ale także na parametry techniczne.

– Tynk ma doskonałą przyczepność, więc gruntowanie to formalność, choć konieczna dla ułatwienia nakładania warstwy Coccio Grassello.

– Produkt ten zachowuje zawsze doskonałą paroprzepuszczalność, dzięki której nie pozwala na gromadzenie się szkodliwej wilgoci w pomieszczeniach.

– Jako wyrób całkowicie naturalny pozostaje obojętny dla środowiska, nie jest szkodliwy.

Sposób nakładania

– Pierwszym etapem jest gruntowanie i nałożenie podkładu kwarcowego. Oba preparaty ustalają podłoże oraz zwiększają przyczepność. Wprawdzie tynk Coccio Grassello jest doskonale przyczepny, ale nie warto oszczędzać na podkładzie, bo od niego zależy trwałość efektu.

– Wstępną warstwę tynku nanosi się pacą INOX, pilnując, aby powstająca warstwa była odpowiedniej grubości, a przede wszystkim, żeby na całej powierzchni miała taką samą miąższość.

– Warstwę wyrównującą nakłada się po 8-12 godzinach, kiedy warstwa wstępna wyschnie. Na tym etapie nie wolno porysować powierzchni, dlatego prace wykonuje się średnią pacą i robi się to bardzo ostrożnie, choć sprawnie.

– Warstwa wyświecająca musi zostać nałożona sprawnie i precyzyjnie, natomiast samo wyświecanie, które wykonuje się małą pacą, jest czynnością wymagającą sporej wprawy i właśnie tutaj najczęściej dochodzi do uszkodzenia powierzchni przez wykonawców niemających doświadczenia ze stiukiem weneckim.

– Dobrze nałożony tynk zazwyczaj (poza szczególnymi przypadkami) nie wymaga zabezpieczania woskiem – jest odporny na skutek wyświecania.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”169″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top