Cromo, efekt brokatowy

Cromo, efekt brokatowy

Cromo jest dekoracyjną farbą do wnętrz, która łączy naturalna elegancję, zdystansowany urok i piękne refleksy światła. Doskonale są one widoczne w brokatowym efekcie, który, mimo nawet ciemnego koloru bazy, będzie rozjaśniający i rozświetlający w każdej przestrzeni. Żywice akrylowe w emulsji wodnej pozwalają na tworzenie nie tylko pięknych, ale przede wszystkim trwałych i odpornych efektów dekoracyjnych. Brokatowy jest jednym z nich – wyróżnia się subtelnością i zmiennością. Łuski brokatowe zanurzone są w specjalnej perłowej masie, co sprawia, że każdy odbijający się od nich promień światła stworzy przepiękną poświatę wokół drobinek. Efekt? Ściana jest piękna, lśniąca i wręcz jasna.

Farby Cromo mają wiele zalet poza doskonałym wyglądem. Jedną z nich jest dość duża dowolność w wyborze narzędzia używanego do nanoszenia. Pędzel, wałek lub euromal to standardowy wybór. Dzięki temu można kierować nie tylko forma powstającego efektu, ale przede wszystkim użyć farby Cromo także w miejscach trudniej dostępnych. Dobór narzędzia wpłynie również na ekonomikę malowania. Każdy litr farby starczy na wykończenie od 4 do 6 metrów kw. Powierzchni.

Subtelny efekt brokatu w poświacie perłowej nadaje niepowtarzalnego uroku wszystkim pomieszczeniom, ale najpopularniejsze są jego dwie wersje kolorystyczne: na tle ciemnym, co dodaje tajemniczości i dystyngowanej elegancji, albo na tle jasnym, które powoduje, że pomieszczenie staje się cieplejsze i jasne. Oczywiście każdy inwestor może dobrać również inne kolory według swoich upodobań, ponieważ paleta jest bardzo szeroka.

Gdzie zastosować farbę dekoracyjną Cromo z efektem brokatowym?

– W salonach o dużej powierzchni ciemne bazy farb Cromo pozwalają na dodanie elegancji i skontrowanie jasnego zazwyczaj wystroju. Nałożenie jasnej barwy efektu spowoduje ocieplenie salonu, a we wszystkich wersjach kolorystycznych powstanie fragment wykończenia, które zwraca na siebie uwagę i powoduje, że wzrasta prestiż pomieszczenia.

– Sypialnie są dzięki efektowi brokatowemu jeszcze bardziej tajemnicze. Delikatna poświata unosząca się wokół drobinek brokatu nie przebija mroku, ale stanowi delikatny, subtelny efekt nawet przy wyłączonym świetle.

– Przedpokoje i klatki schodowe, szczególnie jeśli zostanie wykorzystana jasna tonacja farby, staną się optycznie większe i zdecydowanie cieplejsze niż zazwyczaj są. Zastosowanie dodatkowego efektu brokatowego pozwala na optyczne zwiększenie przestrzeni, a trwały efekt będzie cieszył oko jeszcze dłużej.

– Restauracje, lobby hotelowe, salony sklepowe itp. to miejsca, które wymagają szczególnej, klimatycznej oprawy. Farba Cromo z łuskami brokatowymi pozwala na dowolną aranżację przestrzeni i wprowadza zawsze doskonały klimat, który może z powodzeniem stać się wizytówką danego obiektu.

Właściwości farby Cromo

Farby z rodziny Cromo charakteryzują się kilkoma ważnymi cechami, które przesądzają o ich popularności – oczywiście poza świetnym wyglądem.

– Dobra przyczepność pozwala na nanoszenie farb praktycznie na każdej zagruntowanej powierzchni. Dzięki niej powstająca powłoka jest bardzo trwała i pozwala na zamaskowanie pewnych niedociągnięć w tynkowaniu lub gładzeniu ścian.

– Elastyczna powłoka jest odporniejsza na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a także na odpryski farby po uderzeniach. Dzięki temu efekt brokatowy uzyskiwany z farb Cromo można podziwiać w wielu miejscach, które zwykle urządzane są jedynie z uwzględnieniem wymogów funkcjonalnych, np. w przedpokojach czy korytarzach.

– Podwyższona odporność na zmywanie jest atutem szczególnie tam, gdzie trzeba będzie z dużą dozą prawdopodobieństwa często powtarzać czyszczenie i dodatkowe zabiegi konserwacyjne. To właśnie dzięki tej cesze zabrudzenia daje się usunąć bez uszkodzenia warstwy farby.

Jak uzyskać najlepszy efekt?

Uzyskanie efektu dekoracyjnego z farby Cromo nie jest trudne, natomiast trzeba dokładnie przestrzegać instrukcji jego przygotowania.

– Najpierw podłoże się gruntuje specjalnym preparatem, który zwiększa przyczepność, zmniejsza chłonność i ułatwia nanoszenie kolejnych warstw farb.

– Na zagruntowaną powierzchnię nanieść trzeba dwie warstwy farby Murimal 200 w kolorze maksymalnie zbliżonym do planowanego odcienia farby Cromo. Będą one stanowiły kolorowy podkład, dzięki czemu ostateczny kolor będzie wyrazisty, głęboki i kontrastowy.

– Warstwę dekoracyjną farby Cromo nanosi się po wyschnięciu poprzednich warstwę w dowolny sposób. Należy pamiętać tylko o tym, aby farbę tę nanosić możliwie cienką warstwą, ale nie doprowadzić do uszkodzenia warstw głębszych.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”198″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top