Deriva – Deriva Art

Deriva – Deriva Art

Efekt Deriva Art, uzyskiwany na masie plastycznej Deriva z wykorzystaniem farb z rodziny Luna jest deseniem delikatniejszym niż efekt Zebra, ale nadal bardzo wyraźnym. Zawdzięcza to odpowiedniej technice nakładania i plastyczności oraz składowi masy dekoracyjnej. Farba Luna Silver służy przede wszystkim podkreśleniu głębi oraz dodaniu walorów kolorystycznych strukturze stworzonej z masy dekoracyjnej. Wzór w przypadku dekoracji Deriva Art odciskany jest irchowymi tamponami, których prowadzenie wymaga pewnej wprawy – to efekt, którego nie da się uzyskać bez pewnych ćwiczeń, szczególnie na większych powierzchniach.

Jako że jest to efekt wizualny, który można zaliczyć do kategorii „subtelnych, ale wyraźnych”, ma pewną standardową listę zastosowań – jak wszystkie masy plastyczne, także Deriva służy do tworzenia wzorów mniej subtelnych niż gdyby użyć jedynie farb dekoracyjnych, zatem istnieje ryzyko, że niewłaściwie obrane kolory będą przytłaczały pomieszczenie mimo przyjemnej, ciepłej faktury powierzchni masy. Stąd też najczęściej efekt Deriva Art stosuje się albo w stosunku do mniejszych powierzchni, albo tylko w miejscach, w których może swobodnie być elementem dominującym w całej aranżacji i wówczas już na powierzchni o dowolnych wymiarach.

Deriva Art dziedziczy właściwości po masie i użytych farbach – to bardzo ekskluzywny, trwały i odporny na zniszczenie wzór, którego prawidłowe wykonanie nie jest wcale tak proste, jak może się wydawać po samym tylko zapoznaniu się z instrukcją.

Zastosowanie efektu Deriva Art

– Pokoje i salony, do których wprowadza wykwintną elegancję i wyrazisty charakter. W obu przypadkach wzór zwykle stosuje się tylko na niewielkiej powierzchni, wkomponowując go w szeroko rozumianą aranżację wnętrza. To jeden z tych stylów wykończeń, które stają się same w sobie elementem aranżacji, a nie tylko wykończeniem.

– Przedpokoje i klatki schodowe, szczególnie te najbardziej reprezentacyjne. W tych miejscach także trzeba dbać o klimat i świetny wygląd, a masa dekoracyjna Deriva w połączeniu z farbami dekoracyjnymi Luna doskonale sprawdza się w tej roli, ponieważ są to materiały bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia i zabrudzenia.

– Kuchnie, szczególnie te nowoczesne. Deriva Art jest wzorem dobrze widocznym i pozwala w bardzo dużym zakresie manipulować „temperaturą” otoczenia, dlatego w miejscach zwykle uznawanych za mało reprezentacyjne lub wręcz mało przyjemne, stosuje się go do ożywienia przestrzeni i nadania jej nowego, bardziej przytulnego charakteru.

Właściwości masy Deriva

To, że efekt Deriva Art doskonale sprawdza się w określonych zastosowaniach, jest przede wszystkim zasługą konkretnych zalet samej masy dekoracyjnej. Deriva jest masą wewnętrzną o bardzo specyficznej charakterystyce.

– Wysoce odporna na zabrudzenia i łatwa do utrzymania w czystości dzięki odporności na zmywanie i działanie większości domowych detergentów. Właśnie taka masa świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest duże natężenie ruchu i w kuchni, w której zawsze istnieje ryzyko, że wybrudzi się ściany.

– Elastyczna i odporna na uderzenia mechaniczne. To także ważna zaleta wszędzie tam, gdzie jest duży ruch i gnie nietrudno o przypadkowe uszkodzenie dekoracji. Masa dekoracyjna sama w sobie jest przecież tylko elementem wykończenia ścian, ale odpowiednio ułożona, z pięknym efektem, pełni funkcję dekoracji w miejscach, w których zwykle z dekoracji się rezygnuje, stawiając na funkcjonalność.

Prawidłowe nakładanie wzoru Deriva Art

Wzór Deriva Art nakłada się na pierwszej, strukturalnej warstwie masy. Pod nią znajdują się tylko grunt dobrany do typu podłoża oraz warstwa podkładowa, pomalowana farbą Murimal 200. W razie potrzeby należy nałożyć dwie warstwy farby, a z nakładaniem masy Deriva zawsze zaczekać, aż uprzednio nałożone preparaty dobrze wyschną.

Masę nakłada się na ścianę za pomocą ławkowca lub pacy, przy czym kierunek nakładania masy musi być zbieżny z planowanym kierunkiem przebiegu linii wzoru. Tylko w ten sposób uda się wykonać poprawnie dekorację bez zniszczenia warstwy strukturalnej. Formowanie wgłębień odbywa się bezpośrednio po nałożeniu masy, a użyć należy w tym celu irchowego tamponu, zbierając jednocześnie nadmiar masy dekoracyjnej. Po odciśnięciu wzoru należy powierzchnię deseniu wygładzić pacą INOX.

Wykończenie wzoru Deriva Art to etap nałożenia farby dekoracyjnej Luna. Warstwa ta nada specyficznego blasku całej dekoracji, o ile oczywiście zostanie właściwie nałożona, a więc delikatnie rozprowadzona wzdłuż odciśniętych wcześniej linii wzoru.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”202″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top