Efekt Veneziano, farba Lumicca Pearl

Efekt Veneziano, farba Lumicca Pearl

Efekt Veneziano wymaga dość dużego nakładu pracy, a także zastosowania wielu różnych preparatów, w tym przynajmniej dwóch farb, w tym półkryjącej Lumicca Pearl. Nadaje wykończeniu delikatny blask satyny i służy do zaznaczania wielobarwnych deseni o prostym schemacie. Veneziano jest jednym z tych efektów, które proste wykończenie zamieniają w coś naprawdę ekskluzywnego i nadzwyczaj pięknego.

Elegancja i duża odporność na zabrudzenia sprawiają, że efekt Veneziano jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którym zależy na uzyskaniu doskonałego wyglądu, ale bez stosowania rozwiązań strukturalnych. Prostota jest w tym przypadku podstawą elegancji. Doskonały wygląd wykończenia w przypadku efektu Veneziano wynika przede wszystkim z doskonałego zaplanowania gry barw i przejść tonalnych między nimi.

Wykonanie efektu Veneziano farbami Lumicca Pearl wymaga doskonałego zmysłu estetycznego już na etapie planowania. Samo wykonanie również nie należy do zadań prostych, ponieważ konieczne jest połączenie różnych elementów barwnych i należy to robić szybko – farba Lumicca Pearl podsycha dość szybko, a kształtowanie efektu Veneziano jest możliwe tylko na wilgotnej powłoce, kiedy farbę można dobrze rozprowadzić i nie spowodować przy tym pojawienia się smug. Co ważne, w planach dla efektu należy uwzględnić nie tylko barwy podstawowe, ale także kolor połysku, jaki się pojawi w zależności od wyboru bazy kolorystycznej farby Lumicca: perłowy, złoty, interferencyjna zieleń, czerwień, granat i odcienie interferencyjnego złota lub brak poświaty przy widocznym połysku.

Zastosowanie efektu Veneziano

– Pokoje dziecięce, w których kolory odgrywają zawsze olbrzymią rolę. Ponieważ w ramach efektu Veneziano można łączyć wiele różnych barw, efekt ten jest stworzony właśnie do wyzwań, które stoją przed projektantami pokoi dziecięcych.

– Salony: tutaj najczęściej już stosuje się bardziej stonowane kolory i przejścia między nimi, niż w pokoju dziecięcym, ale wszystko ograniczone jest jedynie fantazją projektanta. Efekt Veneziano pozwala na stworzenie bardzo indywidualnej i całkowicie oryginalnej dekoracji w salonach. Elegancja, a jednocześnie skromna prostota, które spotykają się w tym efekcie, pozwalają na zapierające dech w piersiach wykończenie nawet najbardziej ekskluzywnego salonu.

– Klatki schodowe, które dzięki prostym nawet efektom Veneziano stają się wreszcie pięknymi miejscami. To samo dotyczy miejsc takich jak przedpokój czy korytarz. Efekt Veneziano pozwala przy stosunkowo niskim koszcie inwestycji zamienić je w pięknie wykończone i dopracowane pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym wnętrza.

– Kuchnie, w których największą zaletą efektu Veneziano będzie gładka powierzchnia utrudniająca przyleganie nawet uporczywych zabrudzeń o charakterze tłuszczowym.

– Zabudowy i detale architektoniczne, jeśli tylko mają powierzchnię na tyle dużą, aby można było wyostrzyć jakikolwiek efekt. Pojedyncza ściana jest powierzchnią w zupełności wystarczającą do tego, aby pokazać pełnię piękna efektu, dlatego może to stanowić doskonałe uzupełnienie aranżacji.

Właściwości farb Lumicca Pearl w efekcie Veneziano

– Farby Lumicca Pearl są odporne na zmywanie i większość domowych detergentów. Pozwala to na zastosowanie efektu Veneziano także w miejscach narażonych na zabrudzenie.

– Powierzchnia efektu nie przyjmuje brudu, dzięki czemu ściana wykończona farbami Lumicca Pearl w efekcie Veneziano bardzo długo pozostaje czysta, niczym świeżo pomalowana.

– Elastyczność to kolejna cecha, która zwiększa funkcjonalność farb Lumicca Pearl i efektu Veneziano. W praktyce niezwykle trudno jest uszkodzić powierzchnię ściany przez przypadkowe uderzenie. Elastyczność przydaje się także w pomieszczeniach takich jak kuchnie czy łazienki, gdzie powłoki dekoracyjne muszą wytrzymać dość duże zmiany temperatury.

Nakładanie

Uzyskanie efektu Veneziano wymaga precyzyjnego nałożenia kilku różnych warstw.

– Pierwszą jest zawsze grunt, który wzmacnia podłoże oraz zdecydowanie ułatwia nanoszenie kolejnych preparatów.

– Drugą warstwą są już farby z rodziny Ecoqua Plus (lub podobnej). Równo nałożona warstwa barwna będzie stanowiła podkład dla późniejszych warstw i pozwoli ukryć drobne niedoskonałości powierzchni ściany. Nakładanie pierwszej warstwy farby należy przeprowadzić maksymalnie szybko, żeby cała ściana wysychała w miarę równomiernie, co zapobiegnie ściąganiu farby i powstawaniu mikroskopijnych pęknięć.

– Trzecią warstwę nanosi się dokładnie tak samo, jak wcześniejszą, z tą różnicą, że w tym przypadku czas schnięcia musi być dłuższy: w przypadku pierwszej warstwy farby to około 6 godzin, teraz trzeba odczekać dwa razy dłużej.

– Warstwę dekoracyjną stanowią farby Lumicca Pearl. Aby uzyskać pożądany efekt, należy użyć dwóch lub trzech kolorów, a farby odpowiednio silnie rozcieńczyć wodą. Nanoszenie euromalem kolejnych pasów farby powinno pozwolić na ułożenie właściwej kolejności kolorów oraz wykończenie przejść tonalnych między nimi.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”272″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top