Farba dekoracyjna Micanto

Farba dekoracyjna Micanto

Micanto jest zaawansowaną technologicznie farbą dekoracyjną, której bazę stanowią polimery siloksanowe. Pozwalają one na stworzenie doskonale wyglądającej, a jednocześnie trwałej i bardzo wydajnej farby. Za niezwykły efekt metalicznego blasku odpowiadają drobinki brokatu oraz sama baza – polimery załamują i odbijają światło w taki sposób, że powierzchnia oglądana pod różnymi kątami wygląda całkowicie odmiennie. Rozświetlone ściany czy detale architektoniczne są bardzo eleganckie, ale nie jest to typowa, klasyczna elegancja bazująca jedynie na świetlnych refleksach. W przypadku Micanto w grę wchodzą bardziej złożone gry światła, którymi głowę mogą sobie łamać fizycy, natomiast dla inwestora liczy się niepowtarzalność uzyskanego efektu.

Jedną z podstawowych zalet farb dekoracyjnych Micanto jest swoboda, jaką pozostawiają one w planowaniu wykończenia. Efekty dekoracyjne będą się różniły w zależności od narzędzia zastosowanego do nakładania farby, a wybór nie jest mały. Micanto jest farbą, która można nanosić pędzlem, wałkiem, euromalem, pacą albo szczotką. Nieskomplikowana procedura nakładania jest na pewno ważna, ale równie istotne są zalety funkcjonalne.

Jest to farba o dobrej przyczepności, dzięki czemu może być stosowana na każdą powierzchnię, także strukturalną, poświata jest widoczna nawet przy ciemnej tonacji, a krycie na tyle dobre, że dla osiągnięcia pełnego efektu w zupełności wystarcza pojedyncza warstwa rozcieńczonej nawet o 100% farby Micanto (wydajność sięga nawet 20 metrów z jednego litra).

Gdzie zastosować farby Micanto?

Ponieważ farby Micanto przypominają po wyschnięciu mieniącą się w słońcu tkaninę jedwabną, mogą naprawdę zadać szyku, dlatego lista możliwych ich zastosowań jest bardzo długa.

– Salony i gabinety, które muszą być zawsze doskonale urządzone i prezentować najlepszy gust świetnie prezentują się wykończone farbami Micanto. Co więcej, ta farba może dopasować się i do klasycznego, i do nowoczesnego wnętrza, dzięki czemu można mówić o prawdziwej uniwersalności.

– Kominki, które wykończone farbami Micanto będą albo tajemnicze, albo doskonale radosne. Refleksy, jakie daje farba Micanto ożywiają obudowy kominków, które często stanowią poważny stylizacyjny problem.

– Kuchnie, którym Micanto dodaje blasku oraz niezwykłego charakteru. Ta farba potrafi każdą, nawet niepozorną kuchnię zamienić w miejsce wyglądające lepiej niż studia telewizyjnych programów kulinarnych.

– Filary i elementy dekoracyjne oraz zabudowy, które, nawet mimo niewielkiej powierzchni, wiele zyskują, jeśli zostaną wykończone farbą dająca jeden z najbardziej oryginalnych efektów dekoracyjnych.

Dlaczego użyć farby Micanto?

Nowoczesna technologia, która doprowadziła do stworzenia tej niepowtarzalnej farby, jest bardzo silnym atutem, ponieważ farba Micanto to nie tylko doskonałość stylistyczna, ale również bardzo praktyczne rozwiązanie w aranżacjach.

– Dobra przyczepność pozwala nanosić farby Micanto zarówno na powierzchnie gładkie, jak i strukturalne bez przygotowania wykraczającego poza podstawowe gruntowanie.

– Perfekcyjne krycie już przy pojedynczej warstwie to atut, którego nie ma wiele dobrych farb dekoracyjnych. W tym przypadku ważne jest tylko precyzyjne nałożenie farby i niczym więcej nie trzeba się martwić.

Jak uzyskać optymalny efekt?

– Podłoże, bez względu na jego rodzaj, należy najpierw dokładnie zagruntować i odczekać na wchłonięcie i wyschnięcie gruntu. W przypadku gładzi gipsowych, starych lub słabych ścian warto przy gruntowaniu wybrać mocniejszy grunt, który jednocześnie wzmocni i usztywni podłoże, zwiększając przyczepność dla farby Micanto.

– Podkład w kolorze to tak naprawdę dwie warstwy farby Murimal 200. jej odcień powinien być maksymalnie zbliżony do wybranego odcienia farby Micanto, a powierzchnia po malowaniu musi być równa i bez widocznych skaz.

– Warstwę dekoracyjną nanosi się rozciągając pacą miejscowo nałożoną farbę Micanto. Wzór tworzony w ten sposób ma swoistą symetrię i należy zachować ją aż do ukończenia całej powierzchni. Bezpośrednio po nałożeniu nie wszystkie efekty dekoracyjne są widoczne i nie jest to powód do paniki i poprawek – pojedyncza warstwa farby Micanto wystarczy, natomiast efekty staną się widoczne po kilku godzinach, kiedy warstwa dekoracyjna obeschnie.

Refleksy świetlne powstają pod wpływem zgromadzenia w jednym miejscu pewnej ilości połyskujących dodatków, natomiast cała powierzchnia pomalowana farbą Micanto będzie miała delikatny, jedwabisty połysk, który zawdzięcza kopolimerom siloksanowym w różny sposób załamującym i odbijającym promienie światła.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”295″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top