Glinka Wenecka Decora

Glinka Wenecka Decora

Glinka Wenecka Decora to rodzina trzech farb transparentnych, w których za powstawanie barwnych efektów odpowiedzialne są dodatki o różnych barwach. Farba ta dostępna jest w trzech odmianach: Decora, Decora Gold i Decora De Lux. Różnią się one od siebie barwą użytych dodatków, a zatem również możliwymi do osiągnięcia efektami. Wyjściowym dla wszystkich jest efekt rosy, ale to od koloru dodatków zależy, jak dokładnie będzie się on prezentował.

Glinki Decora mogą być stosowane w pomieszczeniach w każdym stylu, ponieważ ich subtelny efekt doskonale współgra zarówno z klasyczną elegancją, jak i krzykliwą nowoczesnością. Pękające w czasie wysychania drobinki tworzą niepowtarzalny efekt, a ponieważ farba jest całkowicie ekologiczna, paroprzepuszczalna i odporna na pleśń i wilgoć, sprawdzi się w każdym zastosowaniu, także w pomieszczeniach, co do których musisz mieć absolutną pewność, że są zawsze bezpieczne.

Odmienne dodatki barwne sprawiają, że glinki Decora, Decora Gold, Decora De Lux charakteryzują się nieco innym efektem wizualnym, choć różnica tkwi jedynie w barwach. Zarówno sposób nanoszenia, jak i czas schnięcia są takie same. Dodatkowym atutem tej farby jest fakt, że sama w sobie jest bezbarwna, można więc zastosować ją praktycznie na każdą powierzchnię, dzięki czemu nawet zwyczajną, gładką ścianę można zamienić w prawdziwe dzieło sztuki. Nie jest to szczególnie trudne, choć sposób nakładania glinki jest dość specyficzny i trzeba mieć spore doświadczenie, aby wszystko zrobić tak, jak należy.

Glinka glince nierówna

Decora, Decora Gold i Decora De Lux różnią się między sobą jedynie barwą pękających pęcherzyków.

– Decora w wersji podstawowej ma dodatki barwy białej. Kiedy pęcherzyki pękają, powstaje subtelny efekt białej rosy. Doskonale komponuje się on z wnętrzami klasycznymi, dobrze wygląda w nowoczesnych, które są już z zasady pełne kolorów i kształtów – to najbardziej uniwersalna wersja kolorystyczna.

– Decora Gold, wzbogacona złotymi drobinkami, nadaje ścianom zupełnie nowego wyglądu. Złote „kropelki” przyciągają wzrok i sprawiają, że światło pięknie gra z nawet najprostszą aranżacją. Z pewnością wzbogaca to każde wnętrze, natomiast fakt, że dodatki barwne są kolorystycznie jednolite sprawia, że właśnie tę wersję warto wybrać przy aranżacjach bardziej skomplikowanych.

– Decora De Lux ma w sobie kropelki różnych barw: srebrne, złote lub interferencyjne. Właśnie dekoracje wykonane z tą glinką są najbardziej barwne, pełne fascynującego przepychu, ale jednocześnie tajemniczo piękne. Nawet zwyczajna ściana ożyje, pomalowana farbą Decora De Lux.

Gdzie i dla kogo

Efekty uzyskiwane dzięki zastosowaniu glinki weneckiej są bardzo subtelne i delikatne, szczególnie jeśli porównać je do typowej farby dekoracyjnej. To właśnie sprawia, że glinki z rodziny Decora są chętnie wybierane jako ważny element aranżacji obiektów użyteczności publicznej – przy zachowaniu w miarę neutralnego charakteru wnętrza dodają mu klasy i nietypowego uroku.

– W pokoju dziecięcym farby Decora dodadzą niezbędnego uroku. Drobne, połyskujące drobinki zamienią każdą, nawet zwyczajna ścianę w piękną tablice marzeń. Nie trzeba będzie żadnych naklejek, fototapet ani nowoczesnych tabletów, żeby dzieci czuły się doskonale.

– W sypialni drobinki będą subtelnie połyskiwały na ścianie, nawet jeśli światło będzie wyłączone. Właśnie dzięki nim znajdziesz się w królestwie snu, z którego jeszcze ciężej będzie rano wstać do pracy.

– W kuchni drobinki światła nie tylko dodadzą uroku, ale także ukryją drobne zabrudzenia, które pewnie kiedyś się pojawią nawet na doskonale odpornej na zmywanie farbie. Estetyka jest ważna i dotyczy to nie tylko samego podania posiłku, ale także kuchni, w której on powstaje.

Jak nałożyć farby Decora?

Farbę transparentną Decora nakłada się na równo pomalowaną ścianę. Należy zadbać o to, aby warstwa nakładanej farby dekoracyjnej była maksymalnie równa. Rozciera się ją w różnych kierunkach, a niewielkie wystające grudki po kilku minutach należy delikatnie usunąć elastyczną pacą. Po wyschnięciu farby nie będzie po nich nawet śladu.

Bardzo ważne jest, aby kolor bazowy był nałożony równo, ponieważ farby z rodziny Decora są bezbarwne i nie pokryją ewentualnych niedoskonałości. Drobinki rozświetlające nadadzą uroku dobrze pomalowanej ścianie, ale na niedoskonale wykończonej tylko zwrócą uwagę na niedociągnięcia. Warto pamiętać o tym, że grudki nie będą tworzyły żadnego regularnego wzoru, dlatego przy malowaniu warstwy dekoracyjnej nie wolno pominąć żadnego zakamarka ani narożnika.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”324″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top