Grassmarmo
Grassmarmo to stiuk marmurowy produkowany na bazie wyłącznie najwyższej klasy naturalnych materiałów. Pozwala na osiągniecie efektu wizualnie zbliżonego do klasycznego marmuru z jedną zasadniczą różnicą: stiuk jest materiałem ciepłym, czego o marmurze powiedzieć się nie da. Połysk, wzór i charakterystyczna dla wykończeń marmurowych elegancja są w tym przypadku jednak równie wyraźne, więc ten rodzaj wykończenia w powodzeniem można zastosować we wnętrzach wymagających najpiękniejszych materiałów i najwyższej klasy wykończenia.
Grassmarmo jest stiukiem produkowanym na bazie wapna gaszonego, może być jednak barwiony na dowolne kolory, które można w dodatku łączyć, uzyskując zupełnie nowe, całkowicie niepowtarzalne efekty barwne i przejścia tonalne. Ich prawidłowa ekspozycja wymaga jednak zachowania doskonałej techniki nakładania – idealna powierzchnia, połyskująca niczym polerowany marmur nie jest wynikiem dodawania do masy dodatkowych składników, ale jest wyłącznie pochodną doskonałej techniki nakładania każdej z warstw stiuku, a jest ich nie mniej niż trzy.
Stiuk marmurowy Grassmarmo to jednak nie tylko doskonała prezencja, ale także świetne walory użytkowe. Mimo tego, że ma lustrzany połysk, jest świetnie przepuszczalny dla pary wodnej, chroni przed pleśnią i dodatkowo ożywia wnętrze słonecznym, miłym dla oka blaskiem. Nie sposób nie docenić walorów funkcjonalnych, nawet jeśli to estetyka jest czynnikiem mającym decydujący wpływ na wybór materiałów wykończeniowych. Tego rodzaju stiuk podbije serca nie tylko inwestorów prywatnych, ale także gestorów hoteli czy restauracji.
Gdzie zastosować stiuk Grassmarmo?
Stiuk marmurowy Grassmarmo jest dekoracją o bardzo wyjątkowym charakterze, ale jednocześnie jest też typem bardzo uniwersalnego wykończenia, które pasuje do wielu pomieszczeń.
– Do salonu lub gabinety ze względu na swój prestiżowy i ekskluzywny charakter. Z daleka jest praktycznie nieodróżnialny od marmuru, a z bliska często wydaje się jeszcze piękniejszy, dlatego jest to materiał wykończeniowy stosowany wszędzie tam, gdzie chodzi o pokazanie klasy, wprowadzenie odrobiny luksusu albo po prostu piękny wygląd.
– Do ułożenia wokół kominka lub na filarach. Są to wprawdzie pod względem konstrukcyjnym najwyżej detale, ale jeśli chodzi o nadawanie pomieszczeniom unikalnego charakteru, to nie mają żadnej konkurencji. Kominek wykończony stiukiem wydaje się zdecydowanie piękniejszy, a na dodatek takie wykończenie pięknie będzie odbijało promienie światła, nawet jeśli kominek będzie wygaszony.
– Kuchnie i łazienki, do których stiuk nadaje się nie tylko ze względu na to, że ma niezwykle piękny wygląd. Jego ważną w tym przypadku cechą będzie zdolność do odprowadzania pary wodnej, co dodatkowo zabezpieczy ściany czy sufit przed skraplaniem się wody.
– Klatki schodowe i przedpokoje, które na wykończeniu stiukiem tylko zyskają. Optyczny efekt powiększenia uzyskiwany dzięki lustrzanemu połyskowi i prestiż, który również tutaj powinien być widoczny – oto powody, dla których stiuk marmurowy w przedpokoju do doskonały pomysł.
Dlaczego właśnie Grassmarmo?
– Stiuk marmurowy Grassmarmo jest wykończeniem o dużej przyczepności, co ułatwia jego aplikację i zwiększa trwałość wykończenia.
– Jest to materiał doskonale przepuszczalny dla pary wodnej, dzięki czemu pozwala ścianom „oddychać” i usuwać nadmiar wilgoci z pomieszczenia.
– Inwestor może samodzielnie dobrać kolor, na jaki ma być zabarwiona masa. Dostępne są kolory z bardzo rozbudowanego katalogu, co pozwala dodatkowo zindywidualizować styl wykończenia.
Jak nanieść stiuk marmurowy?
– Pierwszym etapem przygotowania podłoża jest jego zagruntowanie. Stiuk marmurowy może być nanoszony także nanoszony bezpośrednio na tynki, bez konieczności układania gładzi gipsowej, jednak to nie oznacza, że można zrezygnować z przygotowania podłoża.
– Na warstwę gruntu nakłada się podkład Bucciato, który zwiększy przyczepność stiuku. Ta warstwa schnie przez około 5 godzin i jest ostatnią z warstw przygotowawczych.
– Na przygotowaną ścianę nanosi się warstwę wstępną stiuku. Powinna ona pokryć dość cienką warstwą dokładnie całą płaszczyznę i przed nałożeniem warstwy wyrównującej dobrze wyschnąć.
– Warstwę wyrównującą nakłada się zgodnie z kierunkiem widocznego użylenia, natychmiast zdejmując nadmiar masy. Na tym etapie powierzchnia stiuku powinna pozostać doskonale matowa.
– Warstwa wyświecająca ma na celu nadanie ostatecznego wykończenia. Nakłada się ją za pomocą średniej i małej pacy, tą drugą dokładnie wyrównując (wyświecając) każdy centymetr powierzchni stiuku. Nie wolno przerywać pracy nad tą warstwą, dopóki cała powierzchnia nie będzie właściwie wykończona.
[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”338″][/show_gallery]