Lumicca – efekt Velatura

Lumicca – efekt Velatura

Efekt Velatura uzyskany za pomocą farb Lumicca na podkładowych farbach akrylowych Murimal 200 daje niesamowite efekty świetlne. Barwa ściany w tym efekcie jest zależna od wybranego koloru farb Murimal, natomiast transparentne farby Lumicca odpowiadają za barwę poświaty oraz refleksów. Ogólnie rzecz biorąc, efekt ten widoczny jest najlepiej przy odpowiednim oświetleniu, zatem często stosowany jest w łączności z oświetleniem architektonicznym. Charakterystyczne rozbłyski potrafią również wydobyć promienie słońca dlatego efekt ten jest bardzo zmienny – jego odbiór zależy przede wszystkim od oświetlenia, ponieważ tylko ono wydobywa efekt z transparentnych farb Lumicca.

Sama technika nanoszenie efektu Velatura jest w tym przypadku podobna do techniki nanoszenia efektu Guantato, przy czym tutaj stosuje się farby transparentne i w dodatku pojedynczo. Podobieństwem są jednak otrzymywane wzory, z tą różnicą, że tutaj bez odpowiedniego oświetlenia będą one wyglądały blado.

Czy trudno takie wykończenie nałożyć samodzielnie? Teoretycznie nie, ale w tym przypadku nie ma jak poprawić błędów, a podkładowa warstwa barwna lubi sprawiać niemiłe niespodzianki, szczególnie jeśli jest niewłaściwie nałożona lub nie do końca wyschnięta, dlatego do stworzenia efektu Velatura farbami Lumicca na barwnych Murimal 200 trzeba mieć trochę wprawy i artystycznego wyczucia. Bez tego pozostaje jedynie poprosić o pomoc ekspertów, co nie jest wcale kiepskim pomysłem, biorąc pod uwagę, że efekt będzie widoczny przez długie lata.

Gdzie zastosować efekt Velatura?

Efekt Velatura można określić jako bardzo mocno zmienny – to, jak będzie postrzegany zależy przede wszystkim od ilości i kierunku padania światła, a to pozwala na znalezieniu najlepszych zastosowań dla tego rodzaju wykończenia.

– Pokoje dziecięce, w których zmienność jest zawsze pożądana. Efekt Velatura potrafi zafascynować nawet zatwardziałych realistów, więc dzieci będą czuły się naprawdę świetnie w otoczeniu, które zmienia się wraz z porą dnia.

– Salony, szczególnie w połączeniu z odpowiednim oświetleniem. Pozwala ono wydobyć z efektu Velatura nieprawdopodobne piękno i elegancję we wszystkich odcieniach szaleństwa. Nieregularne, wyraźne, ale niezbyt krzykliwe wzory to coś, co z pewnością podkreśli indywidualny charakter salonu lub gabinetu.

– Klatki schodowe, korytarze i przedpokoje, które dzięki poświacie pochodzącej od farb Lumicca Pearl staną się z pewnością jaśniejsze i mniej przytłaczające. Warto sięgnąć po ten efekt także w klimatycznych restauracjach lub zacisznych hotelach.

– Kuchnia czy łazienka to może nieco niestandardowe zastosowania, ale w nowoczesnych wnętrzach pomieszczenia te są duże, urządzane z zamysłem, pomysłem i ciekawym planem – dodatkowe efekty świetlne, parę sztuk dobrego oświetlenie i pomieszczenie można w okamgnieniu zmienić w zupełnie inne, jeszcze piękniejsze.

Dlaczego Lumicca Pearl?

Teoretycznie do wykonania efektu Velatura nadają się wszystkie farby transparentne, ale istnieje kilka powodów, dla których naprawdę warto zainwestować właśnie w Lumicca.

– Są to farby elastyczne, a więc również odporne na uszkodzenia.

– Można myć je detergentami, dzięki czemu odświeżenie ścian jest proste.

– Ich powierzchnia jest gładka i śliska. Przez to nie zatrzymują brudu ani kurzu – trzeba naprawdę sporo czasu, aby ściana pokryta farbami Lumicca Pearl wymagała czyszczenia.

Sposób nakładania

– Prace należy rozpocząć od przygotowania podłoża. Trzeba je oczyścić i zagruntować właściwym preparatem, dobranym odpowiednio w zależności od typu podłoża i jego stanu. Zagruntowaną powierzchnię należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

– Na zagruntowane podłoże należy nałożyć dwie warstwy farby Murimal 200. Warstwa nałożona na ścianę musi być cienka i równa na całej powierzchni. Pierwsza powinna schnąć przez 6 godzin, druga przez 12, aby nie uszkodzić jej w czasie dalszych prac.

– Warstwa dekoracyjna z farby Lumicca Pearl rozcieńczonej 30% wodą jest nakładana w kilku etapach. Najpierw należy pokryć niezbyt cienką warstwą obszar o powierzchni około metra kwadratowego, a następnie za pomocą rękawiczki lub euromalem rozciera się transparentną farbę po całej powierzchni ściany. Oczywiście na dużych powierzchniach trzeba stworzyć kilka takich „pól startowych”, uważając jednak, aby nie nanieść nigdzie przypadkiem drugiej warstwy farby – pokrycie powinno być równomierne. Czas wysychania tej warstwy to około 12 godzin i po tym okresie wszystkie efekty wizualne będą już w pełni widoczne (wcześniej niektóre ślady mogą być słabo widoczne).

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”378″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top