Lumicca Pearl, efekt Guantato

Lumicca Pearl, efekt Guantato

Efekt Guantato nie jest trudny do wykonania, za to bardzo dobrze wygląda. Wymaga użycia kilku odcieni farby Lumicca Pearl ze zbliżonego rejonu palety. Efektem będą przenikające się barwy w pasach prowadzących w różną stronę, nieco chaotycznie. Tego rodzaju efekt pasuje dobrze do nowoczesnych wnętrz, ale w wersji z bardziej stonowanymi odcieniami można znaleźć mu doskonałe miejsce również w aranżacjach klasycznych. Równie dobrze sprawdza się przy dekoracjach dużych powierzchni, jak i przy wykończeniach zabudów lub detali architektonicznych. Dzięki poświacie farb Lumicca Pearl oraz nadawanemu przez nie delikatnemu połyskowi efekt ten jest rozświetlający, ale niezbyt agresywny.

Funkcjonalność farb Lumicca jest powodem, dla którego to właśnie ta rodzina produktów została wybrana do stworzenia tego kreatywnego efektu. Co ważne, do jego prawidłowego wykonania trzeba dysponować kilkoma (najlepiej nie mniej niż trzema) odcieniami farby z tej samej palety, a Lumicca daje taką możliwość.

Efekt Guantato pozwala na zamaskowanie pewnych drobnych niedoskonałości warstw farby ukrytych głębiej, dlatego jego nałożenie jest stosunkowo proste. Ponieważ efekt ten nanosi się wygodnie rękawicą, nie trzeba szczególnych umiejętności, aby wykonać go dobrze. W przypadku większych powierzchni stworzenie efektownego i ściśle asymetrycznego wzoru może być jednak dla niektórych inwestorów kłopotem – ponieważ nie ma sposobu, aby raz naniesiony wzór w jakikolwiek sposób poprawić, w takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów.

Gdzie nałożyć efekt Guantato?

– W pokojach dziecinnych największą zaletą tego efektu okaże się jego nieregularność i barwność. Farby Lumicca Pearl mają także efekt rozświetlający, więc wprowadzą więcej życia i radosnej energii do dziecięcego pokoju.

– W kuchniach ważne będzie to, że farby Lumicca Pearl są łatwe do utrzymania w czystości, a sam efekt doskonale maskuje najdrobniejsze zabrudzenia, ponieważ jego chaotyczne linie doskonale ukrywają niewielkie niedoskonałości.

– Przedpokoje wykończone farbą Lumicca Pearl w efekcie Guantato staną się jaśniejsze i bardziej przytulne. To ważne, ponieważ najczęściej panuje tam niezbyt gościnny półmrok.

– Efekt Guantato, szczególnie z wykorzystaniem wyraźnych barw, może być doskonałym rozwiązaniem dla hoteli, barów czy restauracji. Jego rysunek zamaskuje drobne niedoskonałości, całość jest w sumie dość ekonomiczna w wykonaniu o bardzo prosta do oczyszczenia, a wygląda bardzo efektownie.

Dlaczego Lumicca Pearl?

Nie bez powodu efekt Guantato wykonuje się właśnie na farbach Lumicca Pearl. Dają one specyficzny poblask, ale przede wszystkim świetnie nadają się do tego przedsięwzięcia ze względu na swoje właściwości technologiczne.

– Są to farby elastyczne, a więc przypadkowe uderzenie raczej nie może ich uszkodzić.

– Farby Lumicca Pearl są odporne na wilgoć i zmiany temperatury.

– Dobrze znoszą kontakt z detergentami.

– Są bardzo odporne na zmywanie.

– Gładka i śliska powierzchnia nie przyjmuje brudu.

Sposób uzyskania efektu Guantato

– Pierwszym krokiem musi być jak zawsze zagruntowanie podłoża. W przypadku starych lub słabych ścian należy użyć gruntu wzmacniającego zamiast standardowego.

– Po wyschnięciu gruntu na powierzchnie można nałożyć pierwszą warstwę farby podkładowej. W tym przypadku powinny być to rozcieńczone zgodnie z instrukcją farby z rodziny Ecoqa, Murimal lub Ekorsil. Warstwa podkładowa powinna być cienka i równa, żeby szybko wysychała i nie pękała w ty czasie ani później.

– Drugą warstwę podkładową nakłada się w ten sam sposób, zwracając szczególną uwagę, aby miejsca połączeń kolejnych nanoszonych pasów farby nie zdążyły wyschnąć przed ukończeniem kolejnego pasa. Dzięki temu powierzchnia będzie równa i pozbawiona przebarwień wynikających z nałożenia się warstw farby. Ponieważ efekt Guantato jest efektem polegającym na dość agresywnym rozcieraniu, druga warstwa podkładowa musi naprawdę dokładnie wyschnąć, żeby utrwaliła się jej struktura. Trwa to 12-18 godzin.

– Warstwa dekoracyjna nanoszona jest punktowo: główny odcień powinien zostać naniesiony na mniej więcej metr kwadratowy powierzchni, a na tę farbę trzeba nałożyć kolejne odcienie. Za pomocą rękawicy lub szczotki należy rozetrzeć świeże farby, aby doprowadzić do wymieszania i przeniknięcia się kolorów. Wolno wykonać tylko pociągnięcia w jedną stronę (należy odrywać rękę przed rozpoczęciem kolejnego pociągnięcia). Warstwa dekoracyjna utrwala się mniej więcej po 12 godzinach w zależności od temperatury i wilgotności.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”423″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top