Sahara Aluminio
Sahara Aluminio to farba dekoracyjna, która łączy w sobie doskonały wygląd metalicznych powierzchni wzbogaconych o drobne rozbłyski i poświatę nad cała powierzchnią z łatwością aplikacji na dowolne powierzchnie, zarówno gładkie, jak i strukturalne. Dzięki doborowi sposobu nanoszenia można decydować o wyglądzie pomalowanej powierzchni. Metaliczny poblask doskonale komponuje się z nowoczesnymi, awangardowymi wnętrzami, ale można dla niego także znaleźć miejsce w wielu klasycznych aranżacjach, a wszystko zależy od koncepcji inwestora.
Podstawowe zastosowanie to oczywiście jako pokrycie powierzchni gładkich, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby farby dekoracyjnej Sahara Aluminio użyć do wzbogacenia deseni strukturalnych wykonanych na produktach Deriva lub Muricon. Metaliczna poświata pogłębi wzór i nada mu dodatkowej wyrazistości. Na powierzchniach gładkich jednak rozbłyski również nie pojawiają się równo, jak na powierzchni lustrzanej. Drobne metaliczne cząstki w farbie Sahara Aluminio mogą być ułożone we wszystkich kierunkach i efekt wizualny nigdy nie będzie w 100% przewidywalny.
Nakładanie farby Sahara Aluminio nie jest trudne, natomiast trzeba dobrze znać instrukcję. Samo nałożenie ostatniej warstwy przeprowadza się w kilku etapach, aby doprowadzić do powstania oczekiwanego efektu. Metaliczna poświata, która dodaje niecodziennego uroku każdemu pomieszczeniu, jest możliwa do uzyskania bez olbrzymich inwestycji – wystarcza jedna warstwa farby Sahara Aluminio, którą nakłada się z wydajnością do 8 metrów na litr.
Gdzie zastosować farbę Sahara Aluminio?
Zastosowania dla farby Sahara Aluminio są bardzo podobne w przypadku powierzchni gładkich i strukturalnych. Różne są oczywiście sposoby uzyskania efektu, ale farba cały czas jest równie funkcjonalna i tak samo efektowna.
– Salony, gabinety i inne reprezentacyjne pomieszczenia, które wymagają utrzymanego w jasnej tonacji, atrakcyjnego i nowoczesnego wykończenia. Sahara Aluminio daje nietypowy, metaliczny poblask, dlatego nie pasuje do wszystkich kompozycji klasycznych, choć i w większości z nich można jej znaleźć jakieś zastosowanie.
– Przedpokoje, małe pokoje, które dzięki farbie z rozświetlającym efektem zostaną optycznie powiększone i ocieplone. Metaliczny poblask o dość niskiej temperaturze jest w przypadku tej farby nierozerwalnie połączony z ciepłą i przyjemną w dotyku teksturą, co wydaje się pozornie sprzeczne, ale pomaga budować bardzo nietypowe wnętrza.
– Filary pomalowane farbą Sahara Aluminio zaczynają wyglądać nietypowo, nawet futurystycznie. W nowoczesnych aranżacjach będzie to stanowiło doskonałe uzupełnienie wykończeń ściennych.
– Kuchnie, szczególnie te nowoczesne, w których na szeroką skalę używa się akcesoriów i wyposażenia ze stali szlachetnej, będą doskonałym miejscem, aby twórczo wykorzystać farbę Sahara Aluminio.
– Zabudowy i detale we wnętrzach nowoczesnych, które dzięki tej właśnie farbie uzyskają odmienny, nietypowy wygląd.
Właściwości Sahara Aluminio
Farba Sahara Aluminio jest powłoką bardzo funkcjonalną, więc jej atrakcyjny efekt wizualny nie jest jedynym atutem.
– Farbę łatwo się nakłada, tym bardziej że można zastosować jedną z wielu technik, które prowadzą do powstania bardzo różnorodnych efektów.
– Sahara Aluminio jest farbą odporną na zabrudzenia – w miejscach nieszczególnie narażonych na uszkodzenie lub zabrudzenie sprawdzi się doskonale.
Nakładanie (podłoże gładkie)
– Zawsze pierwszą warstwą na podłożu powinien być grunt. W tym przypadku jest tak samo, przy czym należy wybrać albo grunt standardowy, albo preparat wzmacniający, jeśli ściana jest stara i słaba. Solidne gruntowanie zwiększa przyczepność farby Sahara Aluminio i poprawia komfort jej nanoszenia, tym samym chroniąc przed uszkodzeniem świeżo pomalowanej powierzchni.
– Podkład barwny to dwie warstwy odpowiednio przygotowanej farby Ekorsil lub Murimal w kolorze zbliżonym do barwy warstwy dekoracyjnej. Obie warstwy muszą być naniesione równo i sprawnie, co pozwoli na osiągnięcie optymalnego efektu.
– Warstwa dekoracyjna to wyłącznie rozcieńczona 10-20% farba Sahara Aluminio. Rozcieńczenie ma przede wszystkim pozwolić na lepszą dystrybucje nakładanej farby, a ponadto chroni przed uzyskaniem zbyt silnego efektu. W zależności od techniki nakładania można na farbie uzyskać delikatną strukturę i stworzyć kolejne efekty dekoracyjne, inne niż standardowe rozbłyski wynikające z chaotycznego rozprowadzania farby.
– Farby Sahara Aluminio nie trzeba w żaden sposób zabezpieczać, a fakt, że w jej składzie znajdują się drobinki metaliczne oznacza, że nie trzeba nakładać drugiej warstwy – starannie nałożona pierwsza w zupełności wystarczy, aby uzyskać ciekawy efekt.
[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”515″][/show_gallery]