Stiuk Wenecki

Stiuk Wenecki

Stiuk wenecki

Stiuk wenecki jest jednym z najbardziej klasycznych sposobów wykończenia dużych powierzchni. Wykonanie profesjonalnej warstwy stiuku wymaga nie lada wprawy, a także sporej cierpliwości i dokładności, ale efekt jest wart każdego wysiłku. Żeby jednak mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, zawsze warto poprosić o pomoc osobę, która ma większe doświadczenie.

Stiuk wenecki jest całkowicie naturalnym materiałem wykończeniowym. Produkowany z drobnych okruchów mineralnych może zamienić się w doskonale gładką, połyskującą powierzchnię, a dzięki możliwości doboru niemal dowolnego koloru jest to jedna z najbardziej elastycznych metod wykańczania zarówno małych, jak i dużych powierzchni. Produkowany z naturalnych składników na bazie wapna gaszonego jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych wykończeń. Stiuk wenecki jest dekoracyjnym, prestiżowym i bardzo eleganckim wykończeniem, które cechuje się również bardzo dużą funkcjonalnością, porównywalną z syntetycznymi produktami najnowszej generacji, a pod pewnymi względami nawet większą.

Jedynym problemem jest fakt, że nałożenie warstwy stiuku wymaga doskonałej znajomości techniki, sprawności i perfekcyjnego wyczucia czasu. Na szczęście większość inwestorów decyduje się na profesjonalną pomoc, dlatego mogą otrzymać gwarancję satysfakcji. Ostatecznie jest to jedno z najdoskonalszych wykończeń, na jakie można się zdecydować, więc dlaczego ryzykować jego złe nałożenie, skoro nie jest to olbrzymi koszt przy inwestycji, jaką i tak trzeba sfinansować?

Gdzie można położyć stiuk wenecki?

Stiuk wenecki jest bardzo uniwersalnym produktem, a w większości przypadków nie ma nawet potrzeby dodatkowego zabezpieczania go woskiem. Już dobrze położona warstwa finalna stiuku gwarantuje nie tylko doskonałe wrażenia estetyczne, ale również pełną funkcjonalność.

  • Łazienki i kuchnie wykończone stiukiem weneckim stają się miejscami niezwykłymi. Barwne wykończenia ścian, połyskujące w zgodzie z narzuconym im oświetleniem są w cenie. Dodatkowym atutem stiuku będzie w tej sytuacji fakt, że nawet w przypadku powierzchni woskowanej, z czego zwykle w kuchni i łazience można zrezygnować, wykończenie te wyróżnia się doskonałą paroprzepuszczalnością.
  • Kominki, szczególnie jeśli są dodatkowo architektonicznie oświetlone, oprawione w stiuk wenecki wyglądają doskonale. Ułożona w tym miejscu warstwa stiuku sprawia, że kominek jest źródłem przyjemności i poczucia bezpieczeństwa nawet wtedy, kiedy jest wygaszony, ponieważ drobne ogniki w stiuku nigdy nie gasną.
  • Filary i dodatki architektoniczne wykończone stiukiem weneckim nabierają zupełnie innego wyglądu. Stiuk jest jedną z tych genialnych form wykończeń, które surowy materiał zamieniają w najpiękniejszy na świecie, najbardziej dopracowany i nawet niezbyt urodziwe detale architektoniczne potrafi zamienić w główne źródło pozytywnych wrażeń estetycznych.
  • Przedpokoje i klatki schodowe – wbrew pozorom jest do doskonałe miejsce dla stiuku. Miejsca te zwykle są niedoświetlone i nieszczególnie dopracowane pod względem stylistycznym. Proste wykończenie ze stiuku może to zmienić raz na zawsze.

Dlaczego właśnie stiuk wenecki?

Stiuk wenecki ma kilka arcyważnych zalet, które sprawiają, że mimo dość wysokiej ceny warto rozważyć użycie właśnie tej formy wykończenia.

  • Dobra przyczepność ułatwia aplikację nawet w miejscach trudno dostępnych i takich, w których wielu metod wykończenia nie można zastosować, w tym na przykład na sufitach (także podwieszanych).
  • Refleksy świetlne pozwalają na optyczne rozjaśnienie i powiększenie niezbyt przestronnych pomieszczeń, a ich uzyskanie wymaga tylko dobrej aplikacji stiuku, woskowanie konieczne jest tylko w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenie.
  • Wysoka przepuszczalność dla pary wodnej pozwala zadbać o korzystny mikroklimat. Dodatkowo utrudnia to powstawanie ognisk pleśni, która zresztą w stiuku powstać nie może ze względu na niekorzystne pH.

Trudności w nakładaniu

Najtrudniejszym etapem nakładania stiuku weneckiego jest nałożenie warstw wyrównującej i wyświecającej. Pierwsza wymaga olbrzymiej dokładności, ponieważ na tym etapie nie należy jeszcze masy wyświecać. Drugi z tych etapów, najczęściej zresztą ostatni na drodze do idealnego wykończenia, wymaga precyzyjnego, ale szybkiego i sprawnego posługiwania się małą packą do wyświecenia powierzchni. W przypadku większych płaszczyzn zadanie to wymaga także sporej wytrzymałości. Bardzo często zdarza się, że osoby, które chcą samodzielnie nałożyć stiuk, uszkadzają jego powierzchnię na tym etapie, a wszystkiemu winne są niskiej jakości narzędzia lub niewygładzona papierem ściernym krawędź packi.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”536″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top