Efekt betonu

Efekt betonu to szczególna kategoria efektu dekoracyjnego, który można uzyskać przy właściwym stosowaniu pewnych typów tynków wapiennych. Tego rodzaju efekty nawiązują wyraźnie do industrialnego nurtu aranżacji wnętrz, ale poza tym, że cechują się specyficzną estetyką, mają także kilka ważnych cech funkcjonalnych wynikających z charakterystyki technologicznej tynków wapiennych. Efekt betonu to rozwiązanie stosowane często w nowoczesnej architekturze, zarówno w zakresie dekoracji mieszkań i domów, jak również hoteli, restauracji czy sal konferencyjnych. Podstawową zaletą efektu betonu jest neutralność estetyczna. Można w tym przypadku mówić o spartańskiej prostocie, której nie można pokonać nawet dodaniem detali zdobniczych, w tym na przykład szczelin dylatacyjnych.

Pokaż więcej


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

W naszej ofercie

Na stronie zamieściliśmy tylko niektóre produkty z naszej szerokiej oferty. Skontaktuj się z nami a na pewno znajdziemy coś dla Ciebie.

Beton Micro Lumicca

Beton Micro – Calce Design

Beton Micro to drobnoziarnisty tynk wapienny, który stworzony jest ze specjalnie wyselekcjonowanych okruchów mineralnych. Dzięki jego zastosowaniu można stworzyć rozmaite „efekty betonu”: od typowych i surowych, po nowoczesne i barwne wzory. Tego rodzaju materiał wykończeniowy ma wiele zalet – jako materiał naturalny jest przyjazny środowisku. Ze względu na wysokie pH chroni przed pojawianiem się ognisk pleśni, a ponieważ między ziarnami istnieje rozbudowana sieć „kanalików”, taki tynk jest doskonale przepuszczalny dla pary wodnej i to nawet po zaimpregnowaniu.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Efekt betonu

Beton Marmo – Calce Design

Beton Marmo to tynk wapienny, którego zastosowanie pozwala na uzyskanie efektu betonu średnioziarnistego. Pełną funkcjonalność i najlepszy wygląd gwarantuje tylko użycie tego preparatu jako części rozwiązania systemowego, natomiast to właśnie tynk odpowiada za uzyskane walory estetyczne. Beton Marmo to w pełni naturalna mieszanka mineralna, której nałożenie powoduje powstanie powierzchni do złudzenia przypominającej średnioziarnisty beton.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
beton art

Beton Art – Calce Design

Efekty betonu, kojarzone z niezbyt znanym nurtem w sztuce, brutalizmem, są dziś popularne zarówno w domach i mieszkaniach, jak i hotelach czy restauracjach. Surowa, neutralna estetycznie powierzchnia i tekstura betonu jest uznawana za profesjonalną, mimo że jest zimna w dotyku. Aby uzyskać taki efekt za pomocą tynków dekoracyjnych, potrzeba niemało pracy i wiele czasu, ale efekt jest naprawdę doskonały: ściana może wyglądać tak, jakby powstała z betonowych prefabrykatów.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę

Pracujemy na produktach wiodących producentów:

ecorson logo

 

 

Ecorson to producent najwyższej jakości farb, tynków i  efektów.

 

Artystyczne wnętrza z dodatkiem betonu

Efekt betonu