Projektowanie i remonty łazienek

Projekty łazienek są trudne z kilku powodów. Po pierwsze są to miejsca intymne, bardzo dokładnie odzwierciedlające upodobania i charakter użytkowników. Po drugie pojawiają się trudności techniczne, które wynikają choćby z bliskości instalacji wodnych i kanalizacyjnych oraz elektrycznych. Inną kwestią są warunki mikroklimatyczne, które ograniczają zasób możliwych do wykorzystania w łazienkach materiałów wykończeniowych. Wszystko to razem sprawia, że projektowanie łazienek pochłania niekiedy lwią część czasu przeznaczonego na zaprojektowanie kompletnej aranżacji. Nasz architekt wnętrz poradzi sobie z małymi przestrzeniami w łazience oraz rozwiąże problemy techniczne.


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

Ostatnie wizualizacje

Gdańsk Jasień


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

Klimatyczna a zarazem funkcjonalna łazienka

Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek
Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek Projektowanie łazienek

projektowanie łazienek (8)

Odważne połączenia

W projektach łazienek łączymy ze sobą różne materiały – ciekawe wizualnie tapety, drewniane meble, efekt betonu na ścianie, tworząc przy tym niepowtarzalne i artystyczne wnętrza.

Zapytaj o cenę
projektowanie łazienek (9)

Różne wizualizacje

Specjalnie dla naszych Klientów przygotowujemy różne wizualizacje łazienek, dopasowując do tego różne tapety, tak by zlecający projekt mógł wybrać dla siebie odpowiednią wersję.

Zapytaj o cenę
projektowanie łazienek (10)

Lustra powiększające przestrzeń

Stosowanie dużych luster w łazience umożliwia nie tylko dokładne przeglądanie się swojej osobie, ale także sprawia złudzenie, że pomieszczenie jest dużo większe.

Zapytaj o cenę
projektowanie-łazienek-5

Gra świateł

Efektywne oświetlenie łazienki, prysznica, lustra tworzy magiczną atmosferę a także działa relaksująco.

Zapytaj o cenę

 

Mała przestrzeń nie stanowi problemu, by ją ciekawie zaaranżować

Dość powszechnym problemem, szczególnie w mieszkaniach starszych, jest bardzo ograniczona przestrzeń w łazience. Problemu tego nie da się zwykle w prosty sposób rozwiązać i wówczas zadaniem architekta wnętrz jest przede wszystkim dołożenie wszelkich starań, aby pomieszczenie, choć małe, pozostało funkcjonalne. Wykorzystanie w tym celu prostych mebli łazienkowych nie zawsze jest rozwiązaniem – trzeba również zoptymalizować wielkość armatury i ceramiki łazienkowej, by znalazło się w nie tylko to, co jest niezbędne, a to kolejne źródło problemów. Każdy bowiem inne wyposażenie łazienki określi mianem niezbędnego, stąd też ścisła współpraca między inwestorem i projektantem może w znacznym stopniu skrócić okres oczekiwania na przygotowanie projektu i zwiększyć zadowolenie inwestora z przedstawionych wyników prac projektowych.

Odpowiednie materiały do wykończenia

W przypadku łazienek, jak w żadnym innym, istotne jest, aby niezwykle precyzyjnie określić sposób realizacji projektu. Większość materiałów wykończeniowych musi być nakładana w ściśle odpowiednich warunkach, które w łazience nie zawsze są łatwe do wykorzystania. Odpowiednia wilgotność i temperatura muszą zostać zachowane również w czasie eksploatacji pomieszczenia, a to oznacza, że wybór materiałów wykończeniowych, choć bardzo duży, będzie ograniczony w porównaniu na przykład do tego, jaki projektant ma przy tworzeniu koncepcji wykończenia salonu lub przedpokoju.

Projektowanie pod kątem bezpieczeństwa

Od niedawna przy projektach łazienek zwraca się uwagę na jakże istotną kwestię bezpieczeństwa. I nie chodzi tutaj jedynie o zachowanie odpowiednich parametrów izolacyjności instalacji elektrycznej, ale również minimalizowanie ryzyka poślizgnięcia się na wilgotnej posadzce czy uderzenia się w głowę o zbyt nisko zawieszone meble – projektant musi uwzględnić takie problemy już na samym początku, ponieważ mogą one poważnie ograniczyć funkcjonalność pomieszczenia.

Różnorodne możliwości

Większość projektów łazienek prezentowanych choćby jako przykłady zastosowania nowych wzorów płytek ceramicznych jest powtórzeniem w lekko jedynie zmienionej formie utartych standardów i bardzo dobrze znanych schematów. Teoretycznie może to być dobry znak, ponieważ wydaje się, że skoro od lat stosuje się jakieś rozwiązania, to są one doskonałe przynajmniej pod względem funkcjonalnym. Tak jednak być nie musi, a wynika to nie tylko z wad samych dawnych projektów, ale także nowych możliwości, jakie pojawiły się od ich opracowania. Dawniej na przykład malowanie ścian w łazience było uznawane za korzystne, ponieważ ścianom pozwalało to przepuszczać wilgoć, ale zwykłe farby nie były odporne na zacieki. Dziś dostępne wykończenia mają znacznie lepszą charakterystykę użytkową, a więc do możliwych wykończeń dołączają kolejne.

Projektowanie łazienek stało się też sztuką bardziej wymagającą, ponieważ w pewien sposób zmieniło się postrzeganie funkcji łazienki przez inwestorów. Na przykład: choć nadal większość inwestorów ustawia pralkę właśnie w łazience, projektanci mają świadomość, że nie jest to jedyne rozwiązanie i czasem technicznie korzystnym jest instalacja pralki np. w kuchni. Podobnych niuansów jest wiele – zmieniło się bowiem nawet podejście do kwestii oświetlenia. Dziś już na przykład zdecydowanie rzadziej poleca się halogeny do doświetlania lustra – zastąpiły je lampy LED i paski oświetleniowe, o których kiedyś można było jedynie pomarzyć.

Łazienka otwarta na innowacje i dla gości

Łazienka wreszcie przestała być pomieszczeniem, które zamykało się zawsze, kiedy przychodzili goście. Teraz wyzwaniem dla projektantów jest połączenie intymności, którą łazienka z racji funkcji musi zapewniać, z estetyką, która jest modna. Dziś bowiem łazienek nikt się nie wstydzi, jeśli tylko są one dobrze zaprojektowane, a projekt właściwie wdrożony. Zmienia się podejście nawet do najbardziej podstawowego wyposażenia – zamiast wanny coraz częściej inwestorzy decydują się na kabiny prysznicowe, a obok muszli klozetowej coraz częściej montuje się również bidety. Łazienki stają się dziś dziełami sztuki użytkowej i to właśnie im wielu inwestorów poświęca najwięcej uwagi, ponieważ to projekty łazienek dają największe możliwości, często większe nawet niż projekty salonów czy gabinetów.
Są więc dwa główne czynniki, które sprawiły, że projektowanie łazienek stało się wyzwaniem nawet dla dobrych projektantów niełatwym – przede wszystkim zmiana postrzegania roli łazienki przez inwestorów, a po drugie nowe możliwości techniczne, które sprawiły, że funkcjonalność łazienki faktycznie może zostać zwiększona. Poza tym jest jednak inny czynnik: moda. O ile bowiem wcześniej modzie ulegali inwestorzy, jeśli chodzi o salony czy gabinety, a więc pomieszczenia z definicji niejako prestiżowe, o tyle dziś wzorem krajów zachodnich również w Polsce coraz częściej stwierdza się, że pojęcie prestiżu nie powinno odnosić się do poszczególnych pomieszczeń, ale raczej całego wnętrza, a ponieważ, jak się wydaje, w dziedzinie łazienek najwięcej było przez lata zaniedbań, dlatego dziś wzrost zainteresowania projektami łazienek jest tak bardzo wyraźny.

Urządź łazienkę z dobrym pomysłem i ciesz się funkcjonalnością.

Zaprojektowanie łazienki od nowa lub jej zmiana, w postaci przeprowadzania remontu wiążę się z dobrym pomysłem. Urządzenie łazienki nie jest łatwym zadaniem, dlatego też trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Funkcjonalność w tym pomieszczeniu jest niezwykle ważna i należy o tym pamiętać. Łazienka, to pomieszczenie, z którego wszyscy domownicy korzystają, dlatego też musi być ona przystosowana do ich potrzeb. Nie chodzi tutaj tylko o odpowiednie rozmieszczenie artykułów łazienkowych, ale przede wszystkim o dobrania właściwych mebli.

Aranżacja łazienki może nie jest tak trudnym zadaniem, jak bardziej skomplikowanym. Wymaga ona wiedzy, która w tym przypadku jest kluczowa. Należy o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle ważne. Projektowanie i remonty łazienek nie muszą być niczym uciążliwym dla właściciela, ponieważ może ona skorzystać z pomocy firmy, która zrobi wszystko za niego.

Gdzie szukać pomocy do zaprojektowania łazienki? Oferta lux interiors jest na wyciągnięcie ręki.

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach jest mnóstwo firm, które zajmują się projektowanie i remontami łazienek. Jednakże gdzie tak naprawdę znaleźć firmę godną zaufania? Otóż odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a jest nią oferta firmy lux interiors. Można tutaj liczyć na ogromną pomoc, która sprawi, że remont łazienki będzie naprawdę bardzo ciekawy oraz nie będzie niczego wymagał od domowników.

Po co samemu robić coś, na czym się nie znamy. Przecież od tego jest firma lux interiors, która wszystkim się zajmie, od samego początku do końca. Naprawdę watro zapoznać się z jej ofertą, która jest bardzo bogata. Wiadomo, że remont zawsze kojarzy się z ciężką pracą oraz różnymi uciążliwymi obowiązkami. Dzięki właśnie tej firmie można o tym zapomnieć i cieszyć się piękną oraz funkcjonalną łazienką, która jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu i mieszkaniu.

Nowoczesna i estetyczna łazienka? Lux interiors spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Kiedy decydujesz się na remont łazienki i chcesz otrzymać naprawdę dobry projekt, musisz przede wszystkim znaleźć osobę, która zrobi go tak, jak oczekiwałeś. Wiadomo, że w takim pomieszczeniu jak łazienka każdy nawet najmniejszy szczegół bardzo się liczy. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to ważne. Funkcjonalna a zarazem nowoczesna łazienka, to spełnienie marzeń wszystkich domowników, którzy będą z niej korzystali. Warto, więc uczynić ją taką, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania.

Gdańsk, Gdynia oraz Sopot, to miejsca, w których ludzie najwięcej decydują się na usługi firmy lux interiors, która jest bardzo korzystna. Warto zaznaczyć to, że lux interiors jest firmą, która działa na rynku od lat, dlatego też posiada ogromne doświadczenie w tej branży. Wykonała ona już setki różnorodnych projektów wnętrz i dobrze się na tym zna. Umie nadać stylu każdemu, nawet najbardziej skomplikowanemu pomieszczeniu. Wie, czym jest nowoczesność oraz umie zachować funkcjonalność.

Wiadomo, że remont łazienki wiążę się z wieloma decyzjami. Jedną z nich jest odpowiedni projekt, który zapewni funkcjonalność. Dobór odpowiedniej glazury oraz innych elementów wykończeniowych jest niezwykle ważny i musi on pasować do pozostałego wystroju danego pomieszczenia. Decydując się na remont łazienki trzeba liczyć się z jej kosztami, które nie zawsze są takie niskie, jak nam się wydaje.

Projektując łazienkę trzeba przede wszystkim uwzględnić w niej odpowiednią funkcjonalność, która wiążę się z praktycznością. Wiadomo, że takie pomieszczenie wymaga odpowiedniego zagospodarowania, który tworzy fajny styl oraz przestronność. Łazienka to zazwyczaj małe pomieszczenia, ale mimo tego musi być dobrze urządzona, aby idealnie funkcjonowała. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle ważne.

Czym tak naprawdę jest lux interiors?

Jest to przede wszystkim firma z długoletnim doświadczeniem w tej branży. Zna się na rzeczy, ponieważ wykonała już mnóstwo różnorodnych projektów. Wie, czym jest funkcjonalność, nowoczesność oraz estetyka i umie te wszystkie elementy razem połączyć, aby tworzyły jedną całość.

Firma lux interiors zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i remontami łazienek. Na rynku działa już od lat, dlatego też posiada ogromną wiedzę oraz doświadczenie. Stworzyła już naprawdę wiele różnorodnych projektów, które są świetne. Ma wielu swoich stałych klientów, którzy bardzo cenią sobie jej usługi. Lux interiors to firma, której priorytetem jest dokładność oraz rzetelność, a także estetyczność. Wszystkie usługi, które świadczy są na bardzo wysokim poziomie. Jest to kompleksowa firma, która posiada bardzo bogatą ofertę. Naprawdę warto się z nią zapoznać i przekonać o jej niezawodności.

Usługi lux interiors to rozwiązanie, które przede wszystkim sprawi, że Twoja łazienka będzie idealnie wyglądała. Chodzi tutaj o praktyczność oraz nowoczesność, która w każdym pomieszczeniu jest niezwykle ważna. Firmę lux interiors ceni się przede wszystkim za pomysłowe oraz bardzo kreatywne rozwiązania, które są niezwykle korzystne. Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka była idealna skorzystaj z pomocy firmy lux interiors, która się na tym naprawdę zna. Projekt każdej łazienki wykonuje szybko, ale solidnie dbając o każdy nawet najmniejszy szczegół, aby wszystko było idealnie zrobione. Ceni sobie proste, a zarazem innowacyjne rozwiązania, które w praktyce dają niesamowity efekt. Wiadomo, że remontując łazienkę trzeba zrobić to solidnie, aby służyła nam przez wiele lat.