Farby dekoracyjne

Farby dekoracyjne to szczególny typ powłok, w których bazie umieszczone są różnego rodzaju dodatki, które nadają gotowej powłoce specyficzny wygląd. Niekiedy w tworzeniu efektu dekoracyjnego bierze udział również baza farby, najczęściej jednak większość efektów zawdzięcza się dodatkom. Może to być brokat, łuski perłowe, masa perłowa, drobinki metaliczne, ceramiczne lub mineralne. Każdy z tych dodatków powoduje powstawanie innych efektów dekoracyjnych i może wpływać na właściwości technologiczne oraz sugerowany sposób nanoszenia farby. Bez względu na typ farby, jej nałożenie powinno być poprzedzone przygotowaniem powierzchni. Jeśli farba dekoracyjna będzie nakładana już w pierwszej warstwie, to obejmie to oczyszczenie, odtłuszczenie i zagruntowanie podłoża, a jeśli warstwę dekoracyjną nakłada się na farby akrylowe lub satynowe, to należy w razie konieczności zmatowić ich powierzchnię papierem ściernym o drobnych ziarnach, aby usunąć nierówności i zwiększyć przyczepność.

Pokaż więcej


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

W naszej ofercie

Na stronie zamieściliśmy tylko niektóre produkty z naszej szerokiej oferty. Skontaktuj się z nami a na pewno znajdziemy coś dla Ciebie.

Lumicca Pearl – efekt Spatolato

Lumicca Pearl – efekt Spatolato

Efekt Spatolato to jedno z bardziej twórczych wykończeń z wykorzystaniem farb Lumicca Pearl. Dla jednych kształty odciskane plastikową packą przypominają płatki kwiatów, dla innych to tylko chaotyczne plamy i delikatnych krawędziach, ale bez względu na subiektywny odbiór, jest to doskonale wyglądający efekt dekoracyjny, domykający w pewnym sensie ciepłe i miłe w dotyku wykończenia farb satynowych, dodający im także miłego dla oka blasku, który jednak nie razi, ale raczej delikatnie łechce zmysły.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Lumicca Pearl Efekt Velatura

Lumicca – efekt Velatura

Efekt Velatura uzyskany za pomocą farb Lumicca na podkładowych farbach akrylowych Murimal 200 daje niesamowite efekty świetlne. Barwa ściany w tym efekcie jest zależna od wybranego koloru farb Murimal, natomiast transparentne farby Lumicca odpowiadają za barwę poświaty oraz refleksów. Ogólnie rzecz biorąc, efekt ten widoczny jest najlepiej przy odpowiednim oświetleniu, zatem często stosowany jest w łączności z oświetleniem architektonicznym. Charakterystyczne rozbłyski potrafią również wydobyć promienie słońca dlatego efekt ten jest bardzo zmienny.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Glinka Wenecka Decora

Glinka Wenecka Decora

Glinka Wenecka Decora to rodzina trzech farb transparentnych, w których za powstawanie barwnych efektów odpowiedzialne są dodatki o różnych barwach. Farba ta dostępna jest w trzech odmianach: Decora, Decora Gold i Decora De Lux. Różnią się one od siebie barwą użytych dodatków, a zatem również możliwymi do osiągnięcia efektami. Wyjściowym dla wszystkich jest efekt rosy, ale to od koloru dodatków zależy, jak dokładnie będzie się on prezentował.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farba dekoracyjna Zephyro

Farba dekoracyjna Zephyro

Farba dekoracyjna Zephyro jest jedną z najbardziej oryginalnych farb wewnętrznych. Swoją niezwykłość zawdzięcza połączeniu efektów metalicznej poświaty oraz rozbłysków na półmatowych drobinkach kwarcu. Efekt dekoracyjny to otoczone perłową poświatą przejścia od pól jasnych do ciemnych. Tego rodzaju efekt, oczywiście zależnie od dobranej kolorystyki produktu, pozwala na zastosowanie farby Zephyro zarówno w klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych wnętrzach.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Farba dekoracyjna Revello

Farba dekoracyjna Revello

Farba dekoracyjna Revello to produkt najnowszej generacji, który łączy w sobie piękno efektów, których połączenie dotychczas było praktycznie niemożliwe. Refleksy perłowe i głębokie, matowe barwy to połączenie niecodzienne, a jednocześnie niezwykle klasyczne, przywodzące na myśl najbardziej luksusowe wykończenia. Farba dekoracyjna Revello daje efekt miękkiego, ciepłego w dotyku wykończenia, a jednocześnie subtelnie i delikatnie rozświetla i powiększa optycznie pomieszczenie.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Farba dekoracyjna Micanto

Farba dekoracyjna Micanto

Micanto jest zaawansowaną technologicznie farbą dekoracyjną, której bazę stanowią polimery siloksanowe. Pozwalają one na stworzenie doskonale wyglądającej, a jednocześnie trwałej i bardzo wydajnej farby. Za niezwykły efekt metalicznego blasku odpowiadają drobinki brokatu oraz sama baza – polimery załamują i odbijają światło w taki sposób, że powierzchnia oglądana pod różnymi kątami wygląda całkowicie odmiennie. Rozświetlone ściany czy detale architektoniczne są bardzo eleganckie.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Farba dekoracyjna Luna

Farba dekoracyjna Luna

Farba dekoracyjna Luna powstała na bazie emulsji wodnych oraz żywic akrylowych połączonych z łuskami perłowymi. W ten sposób uzyskano efekt doskonale gładkiej ściany, która igra z najdrobniejszymi promieniami światła. Złota lub perłowa poświata dopełnia całości, sprawiając, że farby Luna wyglądają efektownie praktycznie w każdej aranżacji. Dając możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni przez piękne, choć w dużej mierze losowe refleksy świetlne, farba dekoracyjna Luna staje się doskonałym sposobem na wykończenie wnętrza o indywidualnym, zupełnie niepowtarzalnym charakterze.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Efekt Veneziano, farba Lumicca Pearl

Efekt Veneziano, farba Lumicca Pearl

Efekt Veneziano wymaga dość dużego nakładu pracy, a także zastosowania wielu różnych preparatów, w tym przynajmniej dwóch farb, w tym półkryjącej Lumicca Pearl. Nadaje wykończeniu delikatny blask satyny i służy do zaznaczania wielobarwnych deseni o prostym schemacie. Veneziano jest jednym z tych efektów, które proste wykończenie zamieniają w coś naprawdę ekskluzywnego i nadzwyczaj pięknego. Efekt Veneziano cechuje elegancja i duża odporność na zabrudzenia.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Farba dekoracyjna Deriva Art

Deriva – Deriva Art

Efekt Deriva Art, uzyskiwany na masie plastycznej Deriva z wykorzystaniem farb z rodziny Luna jest deseniem delikatniejszym niż efekt Zebra, ale nadal bardzo wyraźnym. Zawdzięcza to odpowiedniej technice nakładania i plastyczności oraz składowi masy dekoracyjnej. Farba Luna Silver służy przede wszystkim podkreśleniu głębi oraz dodaniu walorów kolorystycznych strukturze stworzonej z masy dekoracyjnej. Wzór w przypadku dekoracji Deriva Art odciskany jest irchowymi tamponami.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Arthe Metal

Arthe Metal

to farba dekoracyjna nadająca ścianom wygląd metalicznej folii barwy złotej, srebrnej lub ich pochodnych. Jest to efekt bardzo dobrze widoczny, wyraźny, charakterystyczny ze względu na fakt, że mimo metalicznego wyglądu daje powierzchnię aksamitną i miłą w dotyku. Różnorodność efektów wizualnych, którą osiągnięto dzięki zróżnicowaniu sposobów nakładania sprawia, że Arthe Metal jest farbą dekoracyjną, która znajdzie zastosowanie w każdej aranżacji.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farba dekoracyjna z efektem perły i kwarcu Sahara

Sahara Gold i Sahara Silver, czyli efekt mieniącego się piasku

Farby dekoracyjne z rodziny Sahara, czyli Sahara Gold i Sahara Silver, to propozycja elastycznych, barwnych wykończeń do pomieszczeń różnych typów. Dodatkami, które odpowiadają za niezwykłe świetlne refleksy są drobinki kwarcu, żywic akrylowych i dodatki metaliczne. Efekt wizualny mieniącego się w słońcu piasku pustyni. Dzięki unikalnej formule bazy farby, Sahara jest jedną z najprostszych do nałożenia farb dekoracyjnych – bardzo elastyczna, niezwykle przyczepna, a jednocześnie trwała i niezmywalna.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farba dekoracyjna Sahara Aluminio

Sahara Aluminio, czyli efekt metalicznych powierzchni z rozbłyskami

Sahara Aluminio to farba dekoracyjna, która łączy w sobie doskonały wygląd metalicznych powierzchni wzbogaconych o drobne rozbłyski i poświatę nad cała powierzchnią z łatwością aplikacji na dowolne powierzchnie, zarówno gładkie, jak i strukturalne. Dzięki doborowi sposobu nanoszenia można decydować o wyglądzie pomalowanej powierzchni. Metaliczny poblask doskonale komponuje się z nowoczesnymi, awangardowymi wnętrzami.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Farba perłowa Perlagrande Ecorson

Perlegrande, czyli efekt perłowej ściany

Farba dekoracyjna Perlagrande jest z pewnością jedną z najbardziej unikalnych dostępnych na rynku. Jej niezwykłość polega na subtelnym, ale pełnym efekcie mieniącej się ściany. Powierzchnia pokryta farbą Perlagrande jest jedwabista, sprawia wrażenie ciepłej i delikatnej. Szczególne dodatki perłowe sprawiają, że blask jest delikatny, rozproszony, co nadaje całości elegancki, wysublimowany wygląd. Nie dziwi więc, że farba dekoracyjna Perlagrande jest chętnie wybierana nie tylko przez inwestorów prywatnych, ale także przez gestorów restauracji czy hoteli.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farba Lumicenta Ecorson

Lumicenta Satinato z efektem perłowych rozbłysków

Lumicenta Satinato na nowej generacji farba dekoracyjna, której najbardziej zdumiewającą cechą jest fakt, że wygląda jak zwyczajna farba… dopóki nie zostanie oświetlona. Wtedy uwidaczniają się wszystkie perłowe rozbłyski, których jest naprawdę wiele. Jeśli dodać do tego, że powierzchnia tej farby pozostaje miękka, delikatna i ciepła przez cały czas, a samą farbę nakłada się niemal równie łatwo, co zwyczajne farby podkładowe, to wówczas stanie się jasne, dlaczego właśnie Lumicenta Satinato jest jedną z najpopularniejszych farb dekoracyjnych.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Lumicenta farba z brokatem

Lumicenta Plus, czyli efekt mieniących się perłowo drobinek

Lumicenta Plus to farba dekoracyjna najnowszej generacji. Podobnie jak w pozostałych farbach z rodziny Lumicenta, także w tym przypadku diabeł tkwi w szczegółach. Skryta w cieniu ściana będzie wyglądała, jakby była pomalowana zwyczajną, choć wysokiej jakości farbą. Jeśli jednak padną na nią promienie światła, barwa ożyje, światło rozproszy się na delikatnych perłowych drobinkach, w okamgnieniu zamieniając się w miriady drobnych kryształków.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Farba dekoracyjna Lumicca

Lumicca 1D i 4D, efekt ściany z brokatu

Lumicca 1D i 4D to dwa typy farb transparentnych z dodatkiem brokatu. Oznaczenie liczbowe oznacza ilość połyskujących drobinek – w farbie dekoracyjnej Lumicca 4D jest ich cztery razy więcej niż w farbie Lumicca 1D. W obu przypadkach inwestorzy mogą wybierać spośród kilku baz kolorystycznych: Silver, Gold i Multicolor, co jest oznaczeniem barwy dodanych do farby cząsteczek brokatowych. Lumicca 1D i 4D to farby, które nie są stosowane samodzielnie. Ich magia w tworzeniu efektów dekoracyjnych polega na możliwości zmiany każdej ściany w przepiękną, połyskującą wyraźnie kompozycję.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Efekt Rdzy

Efekt rdzy

Efekt rdzy można uzyskać na różne sposoby, w zależności od powierzchni. Podstawowym elementem systemu wykorzystywanego do osiągania tego efektu jest Oxidekor, ale żeby „farba” zadziałała, potrzeby jest jeszcze utleniacz oraz lakier zabezpieczający. Efekt rdzy, wykorzystywany przy postarzaniu przedmiotów lub powierzchni, jest wynikiem procesów oksydoredukcyjnych, które, jeśli podłoże nie zostanie odpowiednio zabezpieczone, mogłyby uszkodzić malowaną powierzchnię.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Cromo efekt brokatowy

Cromo, efekt brokatowy

Cromo jest dekoracyjną farbą do wnętrz, która łączy naturalna elegancję, zdystansowany urok i piękne refleksy światła. Doskonale są one widoczne w brokatowym efekcie, który, mimo nawet ciemnego koloru bazy, będzie rozjaśniający i rozświetlający w każdej przestrzeni. Żywice akrylowe w emulsji wodnej pozwalają na tworzenie nie tylko pięknych, ale przede wszystkim trwałych i odpornych efektów dekoracyjnych. Brokatowy jest jednym z nich – wyróżnia się subtelnością i zmiennością.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
tynki wapienne farby strukturalne metaliczne

Calce Marmorino plus farba Cromo

Efekt powstały z połączenia tynku strukturalnego Calce Marmorino i mieniącej się farby Cromo jest prostym, eleganckim, ale przyciągającym uwagę detalem zdobniczym. Calce Marmorino to efektowny tynk wapienny, który pozostawia drobną, ale wyraźną strukturę o przyjemnej fakturze. Cromo to z kolei farba z dodatkiem perłowych łusek, które nadają jej specyficzny połysk. Rozświetlone tynki strukturalne są zdecydowanie jednym z najbardziej efektywnych wykończeń, a ich dodatkową zaletą jest spora odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farba strukturalna Corado Silver Ecorson

Corado Silver i Multicolor Gold, efekt metaliczno-perłowej ściany

Corado Silver i Multicolor Gold to farby dekoracyjne do wnętrz. Dzięki dodatkom metalicznym i perłowym dają wrażenie rozjaśnienia, a proste do uzyskania efekty tworzą fakturę delikatnej tkaniny na każdej powierzchni. Jest to jedna z tańszych farb dekoracyjnych, a zapewnia efekt bardzo wyszukany i całkiem sporą różnorodność ze względu na prosty sposób nakładania. Corado Silver i Corado Multicolor Gold to farby spełniające swoje zadanie zarówno we wnętrzach mieszkań, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farba Crackle Ecorson

Crackle

Crackle to nazwa różnych technik, których celem ma być uzyskanie efektu spękanej powierzchni. Metody te znalazły szerokie zastosowanie w sztuce, ale także w aranżacji wnętrz, ponieważ używając odpowiednich preparatów można uzyskać efekt crackle na praktycznie dowolnej powierzchni, co dotyczy także ścian, sufitów czy mniejszych elementów architektonicznych. Typowym zastosowaniem preparatów do spękań jest użycie go do nadawania elementom sztucznie starego wyglądu i trzeba przyznać, że cel ten stosunkowo łatwo jest osiągnąć. Ważne jednak jest zachowanie odpowiedniej techniki.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Farba dekoracyjna Lumicca- Guantato

Lumicca Pearl, Efekt Guantato

Efekt Guantato nie jest trudny do wykonania, za to bardzo dobrze wygląda. Wymaga użycia kilku odcieni farby Lumicca Pearl ze zbliżonego rejonu palety. Efektem będą przenikające się barwy w pasach prowadzących w różną stronę, nieco chaotycznie. Tego rodzaju efekt pasuje dobrze do nowoczesnych wnętrz, ale w wersji z bardziej stonowanymi odcieniami można znaleźć mu doskonałe miejsce również w aranżacjach klasycznych. Równie dobrze sprawdza się przy dekoracjach dużych powierzchni, jak i przy wykończeniach zabudów lub detali architektonicznych. Dzięki poświacie farb Lumicca Pearl oraz nadawanemu przez nie delikatnemu połyskowi efekt ten jest rozświetlający, ale niezbyt agresywny.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farba dekoracyjna słoje drewna

Lumicca Pearl Legnato, czyli efekt słojów drewna

Lumicca Pearl to farba dekoracyjna, która pozwala na stworzenie świetnie wyglądającego efektu legnato, czyli słojów drewna. Do wykonania takiego efektu potrzebne jest jedynie jedno dedykowane narzędzie oraz dowolna farba Lumicca Pearl. Wykorzystanie efektu Legnato na farbach Lumicca Pearl jest praktycznie dowolne. Farbę można nanieść i efekt wykonać na powierzchniach gipsowych, płytach karton-gips, a także na sztukaterii, płytach meblowych, a jeśli chcesz, to również na ścianach z innych materiałów.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farby dekoracyjne Lumicca Pearl Efekt Tamponato

Lumicca Pearl – Efekt Tamponato

Efekt Tamponato, osiągany dzięki zastosowaniu irchowych stempli, pozwala na stworzenie atrakcyjnej wizualnie, ukrywającej drobne niedociągnięcia powierzchni pełnej świetlnych refleksów. Za barwę podstawową odpowiadają farby z rodziny Ekorsil, Murimal 200 lub ECO12, natomiast za barwne efekty rozbłysków i poświatę farba Lumicca Pearl (transparentna). Idea całego efektu jest bardzo prosta – chodzi o to, aby jednobarwną ścianę zamienić w powierzchnię, która będzie igrała z najdrobniejszym nawet promieniem światła.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
farby dekoracyjne spugnato

Lumicca Pearl – efekt Spugnato

Spugnato to wzór, którego nazwa wzięła się od włoskiego słowa określającego gąbkę morską. Jest to jednocześnie narzędzie pracy, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie takiego wzoru. Lumicca Pearl z kolei jest jedną z najdoskonalszych i najtrwalszych farb akrylowych wykorzystywanych to tworzenia ozdobnych efektów, dlatego właśnie na niej sugerujemy wykonać efekt Spugnato.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę

Pracujemy na produktach wiodących producentów:

ecorson logo

 

 

Ecorson to producent najwyższej jakości farb, tynków i  efektów.