Płytki ceramiczne – glazura i gres

Od naprawdę wielu lat płytki ceramiczne są jednym z ulubionych sposobów wykończeń dużych i małych powierzchni. Miliony Polaków zdecydowały się na taki wybór, ponieważ płytki są trwałe, bardzo łatwe do utrzymania w czystości i nie tracą swoich walorów estetycznych wraz z upływem czasu. Jednak między „zwykłymi” płytkami a tymi luksusowymi zieje prawdziwa przepaść.
Pierwszą różnicą są materiały: te wykorzystywane przy produkcji płytek ceramicznych dla najbardziej wymagających inwestorów są zdecydowanie lepsze. Mieszanki są opracowane z dużo większą precyzją, co pozwala na zachowanie większej jednolitości między kolejnymi partiami. Inna jest także technologia barwienia, która pozwala na stworzenie dłuższych serii i łączenie różnych serii bez obaw o znaczne różnice w kolorze (choć teoretycznie mogą się one pojawić). Mieszanki do produkcji luksusowych płytek ceramicznych zapewniają dużo większą trwałość, a także – niektóre z nich – są przeznaczone do użycia w bardzo specyficznych warunkach.

Pokaż więcej


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

W naszej ofercie

Na stronie zamieściliśmy tylko niektóre produkty z naszej szerokiej oferty. Skontaktuj się z nami a na pewno znajdziemy coś dla Ciebie.

płytki ceramiczne 2

Artystyczne płytki, nadające wdzięku wnętrzom

Graficy dokładają wszelkich starań, wykorzystując nowoczesne technologie, aby stworzyć płytki ceramiczne przypominające dzieła sztuki. Inspiracje snują z różnego rodzaju materiałów, przedmiotów, idei, kultury, tradycji i interpretacji ewolucji, co przyczynia się do powstania nowoczesnych, a zarazem prostych, klasycznych wzorów. Płytki sprawdzają się zarówno na przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych.

Zapytaj o cenę
płytki ceramiczne 3

Płytki z różnych materiałów

Materiał zainspirowany miejskimi i współczesnymi trendami architektonicznymi. Występują dwa rodzaje powierzchni. Oferowane w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów wersje zapewniają maksymalną swobodę projektowania. Ceramika zależnie od pory dnia i kąta padania światła przejawia się w jasnych i ciemnych odcieniach w kolorze eleganckiego metalu. Dostępna w dużych formatach, z możliwością stworzenia powierzchni bez przerwy.

Zapytaj o cenę
płytki ceramiczne 4

Nietypowe rozwiązania za pomocą prostych połączeń

Stosowanie różnych rodzajów płytek wzbogaca i urozmaica wystrój wnętrza o walory estetyczne. Dzięki dobraniu różnych rodzajów i kombinacji płytek można uzyskać ciekawe efekty złudzeń optycznych, mających na celu np. powiększenie wnętrza, lub wywołaniu artystycznego mirażu.

Zapytaj o cenę

 

Pracujemy na produktach wiodących producentów:

Exclusive & Design logo

 

Design oznacza nie tylko doskonałe walory estetyczne, ale również ponadprzeciętną funkcjonalność. To wymaga od projektantów czegoś więcej, niż tylko rozwiniętej wyobraźni przestrzennej czy gruntownej wiedzy na temat sztuk wizualnych, a mianowicie znajomości zasad funkcjonalnych. To właśnie w największym skrócie opis płytek ceramicznych Exclusive&Design.

Pokaż więcej

logo Aparici

 

 

Hiszpania ma klimat, którego podrobić się nie da, ale którego namiastkę wiele osób chciałoby zobaczyć w swoich domach, pensjonatach czy hotelach. Aby jednak w ogóle było możliwe stworzenie płytek ceramicznych nawiązujących wzornictwem do duszy Półwyspu Iberyjskiego, trzeba go dobrze zrozumieć. Esencję płytek ceramicznych Aparici Espania stanowi właśnie hiszpańska dusza.

Pokaż więcej

logo BO

 

Bati Orient jest jedną z najbardziej znanych marek producentów płytek ceramicznych. Głównym powodem, dla którego ten francuski producent stał się jednym z głównych dostawców płytek klasy premium jest niecodzienny design, który łączy w sobie elementy klasyki i nowoczesności. Po francuskich płytkach można spodziewać się niecodziennej elegancji.

Pokaż więcej

logo Edilcuoghi

 

Płytki ceramiczne EdilCuoghi to wyjątkowe produkty. Choć powstają z materiałów dla płytek bardzo klasycznych, wcale klasycznie nie wyglądają. Większość propozycji tego włoskiego producenta to płytki pod względem estetycznym nowoczesne, by nie rzec wręcz futurystyczne. EdilCuoghi to płytki ceramiczne przeznaczone do różnych wnętrz – trudno porównać je do innych.

Pokaż więcej

Logo Grespania

 

Płytki ceramiczne Grespania to w większości inspirowane klasyką propozycje. To, co sprawia, że nie są one jedynie kolejnymi zwyczajnymi płytkami to dbałość o detale oraz niecodzienne spojrzenie na podstawowe, doskonale już znane motywy dekoracyjne. Płytki ceramiczne Grespania powstają poprzez rozbudowanie i modyfikację klasycznych wzorców piękna wyznaczanych przez drewno czy kamienie naturalne.

Pokaż więcej

Logo Refin

 

Płytki ceramiczne Refin to bardzo duży wybór wzorów o różnych modelach artystycznych. Część płytek jest inspirowana klasycznymi materiałami, np. drewnem modrzewiowym lub kamieniem naturalnym, a część to abstrakcyjne, futurystyczne wzory. Jedno, co łączy wszystkie modele i serie płytek Refin to bardzo wysoka dbałość o detale.

Pokaż więcej

logo Todagres

 

Płytki ceramiczne Todagres to propozycja dla inwestorów zakochanych w klasycznym pięknie. Wśród linii tej marki próżno szukać brawurowych wzorów, zaprojektowanych z rozmachem skomplikowanych deseni czy złożonych, wielobarwnych projektów. Todagres to płytki ceramiczne inspirowane klasyką, a w zdecydowanej większości naturalnym kamieniem.

Pokaż więcej

Nadaj smaku swojemu wnętrzu

płytki ceramiczne 1