Projektowanie kuchni i mebli kuchennych – kuchnie pod wymiar

Projektowanie kuchni jest dla każdego architekta wnętrz nie lada wyzwaniem. Konieczność umieszczenia wielu elementów wyposażenia w nie zawsze odpowiednio dużej przestrzeni sprawia, że trzeba wielkiej wyobraźni przestrzennej, aby projekt taki pozostał estetyczny i funkcjonalny.


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

Kuchnia to wyjątkowe miejsce doznań kulinarnych

Projektowanie kuchni
Projektowanie kuchni
Projektowanie kuchni
Projektowanie kuchni
Projektowanie kuchni
Projektowanie kuchni Projektowanie kuchni Projektowanie kuchni Projektowanie kuchni Projektowanie kuchni

Projekt dostosowany do warunków w kuchni

Na poziomie funkcjonalności problemy pojawiają się już przy wyborze materiałów wykończeniowych, ponieważ tylko niektóre z nich mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności i okresowo wysokiej temperaturze. Architekt wnętrz rozumie, że od wyboru materiałów wykończeniowych zależy trwałość aranżacji, ale również samopoczucie osób przebywających w kuchni – nagromadzenie wilgoci i ciepło nie sprzyjają dobremu samopoczuciu.

Indywidualne podejście do kuchni

Kuchnia jest tym pomieszczeniem, które każdy wykorzystuje w sposób indywidualny. Ze względu na to, co i jak się gotuje, jakiego wzrostu jest główny użytkownik kuchni, należy w podstawowym projekcie prowadzić pewne zmiany, które zwiększą komfort pracy w kuchni, ale nie pozostaną bez wpływu także na estetykę. Szczególnie duże znaczenie ma to w niewielkich kuchniach, które mimo ograniczonej przestrzeni muszą wszak być w pełni profesjonalne. O ile bowiem szafy z pokoju można przenieść w inne miejsce bez utraty funkcjonalności aranżacji, to już w przypadku kuchni najczęściej takiej możliwości nie ma – można zmieniać przestrzenną orientację poszczególnych elementów wyposażenia, choć nawet to niekiedy bywa trudne, za to usunięcie jakiegokolwiek elementu może spowodować, że kuchnia, choć estetyczna, będzie całkowicie niefunkcjonalna.

Funkcjonalność przede wszystkim

Dobre projekty kuchni wychodzą jedynie spod ręki najlepszych architektów. Istnieje wiele zasad zwanych ogólnymi, których zastosowanie ma rzekomo uprościć projektowanie kuchni, jednak w praktyce okazuje się, że większość tych reguł nie jest wystarczająco uniwersalna i za każdym razem projekt jest swoistą improwizacją. Aby jednak w czasie tworzenia estetycznej przestrzeni projektant uwzględnił wszystkie wymagane funkcjonalności, konieczne jest, aby współpracował on z Państwem maksymalnie ściśle, bo jeśli istnieje pomieszczenie, o którym można powiedzieć, że jest zawsze projektowane dla konkretnej osoby, to jest to właśnie kuchnia, jako że jej funkcjonalność wyznaczana jest raptem paroma ogólnymi zasadami, a poza tym znaczenie mają wyłącznie Państwa indywidualne wymagania.

Wymiary to nie błahostka

Z tego samego powodu najlepiej jest, jeśli projektant zachowuje prawo nadzoru autorskiego nad realizacją projektu, o którego funkcjonalności przesądzają czasem dosłownie centymetry. Jeśli na etapie realizacji powstałby jakikolwiek błąd, z pięknego projektu pozostałaby tylko estetyka, ale już niefunkcjonalna.

Kuchnie, w przeciwieństwie do łazienek, nie zmieniły w znaczący sposób swojej roli. Wprawdzie widać wyraźnie wzrost zainteresowania inwestorów ideą kuchni jako centralnego punktu w domu czy mieszkaniu, stąd łączenie jej z salonem i pewne rozbudowa, jeśli chodzi o powierzchnię, to jednak pod względem funkcji nie dokonała się w projektowaniu kuchni rewolucja podobna do tej, która ogarnęła projektowanie łazienek. W kuchniach głównym czynnikiem przyspieszającym zmiany była technologia, a wraz z nią zmieniała się ergonomia i rozumienie pojęcia funkcjonalności.

Ewolucja technologiczna

Z całego szerokiego zagadnienia, jakim jest projektowanie kuchni, najlepiej myśl tę obrazuje przykład kuchenki. Dawniej popularne kuchnie gazowe dziś są coraz częściej zastępowane. Z jednej strony odbywa się pewna ewolucja techniczna, która podpowiada przejście z kuchni gazowych do elektrycznych, a zwłaszcza indukcyjnych, a z drugiej strony, wraz z rozwojem technologicznym, rośnie skupienie na problematyce ergonomii. Zamiast pieców umieszczanych bezpośrednio na podłodze, wiele nowoczesnych projektów kuchni umieszcza je wyżej, aby w celu wyjęcia gorącej potrawy nie trzeba było kucać ani się schylać. Jest to zmiana, która nie jest bezpośrednio związana z technologią, ale raczej bierze się z ewolucji postrzegania roli kuchni. Jeśli bowiem ma ona być sercem domu, to oczywiste jest, że gotowanie nie może być już tylko przykrym obowiązkiem, a zatem trzeba je w jakiś sposób ułatwić i temu właśnie służą takie pozornie niewielkie zmiany o sporym wpływie na użyteczność konkretnych sprzętów.

W projektowaniu kuchni pojawiło się jednak jeszcze coś. Od jakiegoś czasu bowiem w projektach nieruchomości architekci znacząco ułatwiają korzystanie z kuchni, planując okna. Dzięki temu kuchnia nie jest już tylko ciasną, ciemną klitką, niewiele większą od spiżarni. Dziś nawet w niewielkich kuchniach najczęściej przewiduje się dostęp dziennego światła, co jest ważne ze względów praktycznych, ekonomicznych i psychologicznych, ponieważ w pomieszczeniach oświetlonych światłem dnia zawsze wszyscy czują się lepiej. Dopracowanie aranżacji wnętrza jest więc pewnym naturalnym następstwem zmian w projektowaniu samych budynków, jako że projekt wnętrza ma pozwalać na wydobycie z każdego projektu tego, co w nim najlepsze.

Wyzwanie dla projektanta

Projektowanie kuchni, choć, jak staramy się dowieść, nie było przedmiotem żadnej znaczącej rewolucji, stało się trudniejsze. Z jednej strony projektantom stawia się wyższe wymagania, ponieważ inwestorzy większą niż kiedyś wagę przykładają do estetycznego, prestiżowego i funkcjonalnego wykończenia kuchni, a z drugiej strony jednocześnie coraz bardziej rozszerzają się możliwości wykorzystania nowoczesnych materiałów i nowych rozwiązań technologicznych. Kuchnie są bowiem pomieszczeniami, w których bardzo często zainstalowanych jest najwięcej punktów tzw. inteligentnego domu. Oczywiście – wynika to w prostej linii z faktu, że właśnie tutaj instaluje się sporo sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ale dla architekta wnętrz nie zawsze jest to ułatwienie – im mniejsza kuchnia, tym trudniej często pogodzić różne funkcje, których oczekuje inwestor, a ponieważ elektronika wymaga szczególnego traktowania, stworzenie doskonałego projektu kuchni jest zadaniem wyłącznie dla najlepszych aranżerów.

Projektowanie kuchni z pomysłem.

Jak wiadomo, kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem domu, dlatego też powinna być dobrze i funkcjonalnie urządzona. Musi spełniać pewne funkcje i być zarazem nowoczesna. Projektowanie tego pomieszczenia nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Potrzebna do tego przede wszystkim wiedzy, która w tym przypadku jest kluczowa. Tak na prawdę projekt zaczyna się najpierw od pomiarów tego pomieszczenia. Trzeba go dokładnie zmierzyć i uwzględnić jego kształty. W wielu przypadkach kuchnia jest naprawdę dużym lub małym pomieszczeniem, dlatego też jej dobre zagospodarowanie może być trudne.

Projektowanie kuchni zazwyczaj zajmuje naprawdę mnóstwo czasu, ponieważ najpierw trzeba wszystko dokładnie przemyśleć, aby była w niej wygoda oraz funkcjonalność. Dobór odpowiednich mebli to nie lada zadanie, ponieważ czasem pomieszczenie ma różne wymiary i kształty, dlatego też nie wszystkie meble się zmieszczą. Czasem trzeba użyć innego rozwiązania, jakim są meble na wymiar. Projekt kuchni nowoczesnej musi być zgodny z najnowszymi trendami oraz nowościami, które obecnie panują.

Urządzając kuchnie trzeba także dobrze ją dobrać, pod względem kolorystycznym. Zarówno podłogi, jak i ściany oraz sufit powinny być w jednym stylu, aby razem tworzyły całość. Wybór płytek lub paneli jest łatwy, jednakże wymaga dokładności, ponieważ trzeba wybrać taki towar, który będzie odznaczał się wysoką jakością. Położenie glazury nie jest łatwym zadaniem, dlatego też do tego zadania przyda się jakiś fachowiec, który zrobi to dokładnie i solidnie.

Niezwykłe projekty i świetne wykonanie- lux interiors.

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była wyjątkowa zapoznaj się z ofertą firmy lux interiors. Zajmuje się ona projektowaniem kuchni, a także wykonuje meble kuchenne. Jest to kompleksowa firma, która działa na rynku już od lat. Wykonała mnóstwo projektów, które zachwycają pomysłowością oraz precyzją. Wszystkie meble są tworzone z ogromnym zaangażowaniem oraz dokładnością i estetyką, które przecież są najważniejsze.

Lux interiors to firma, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania, co do perfekcyjnej kuchni. Sprawi, że to pomieszczenie będzie miejscem bardzo nowoczesnym, a zarazem funkcjonalnym. Wszystkie projekty kuchni wykonuje w oparciu o najnowsze trendy, aby odpowiadały wszystkim normom. Kuchnia to miejsce, w którym rządzą domownicy, dlatego też musi się ona dokładnie do nich dostosować, ponieważ to oni mają z niej korzystać. Firma lux interiors, wie jak zmienić kuchnie, aby była jak z marzeń. Na stronie firmowej można znaleźć wiele różnorodnych projektów kuchni, które z pewnością każdemu przypadną do gustu.

Chcesz, aby Twoja kuchnia była nowoczesna i funkcjonalna?

Skorzystaj z oferty firmy lux interiors, a z pewnością się nie zawiedziesz. Wszystkie usługi świadczy na jak najwyższym poziomie, dlatego też ma wielu swoich klientów. Projektowanie kuchni to nie wszystko, ponieważ wykonuje również meble kuchenne, które są wykonywane solidnie oraz z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia, to marzenie każdej gospodyni domowej, która przeważnie najwięcej czasu spędza w tym miejscu. Wiadomo, że projektowanie tego pomieszczenia nie jest łatwe, dlatego też warto oddać to zadanie w ręce fachowców, którzy zrobią to perfekcyjnie.

Projektowanie kuchni online- kitchennplaner.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak wyglądałby Twój projekt kuchni? Chciałbyś go urzeczywistnić, ale nie wiesz jak to zrobić? Otóż odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a jest nią planer kuchni online- kitchennplaner. Dzięki temu programowi możesz samodzielnie zaprojektować kuchnie online oraz otrzymać wycenę. Jest to bardzo fajna opcja, a tworzenie własnego projektu online sprawi, że choć trochę wgłębisz się w temat projektowania. Z pewnością to zadanie sprawi Ci wiele przyjemności oraz zadowolenia.

Projekt kuchni 3d jest naprawdę bardzo korzystny, ponieważ dzięki niemu możemy zobaczyć, jak będzie wyglądała nasza kuchnia, co do najmniejszego szczegółu. Jest to naprawdę świetna opcja, która z pewnością przypadnie każdemu do gustu. Projekt kuchni nowoczesnej można wykonać sobie samemu nie martwiąc się o nic.

Projektowanie z programem kitchennplaner jest przecież takie proste.

Najpierw należy dokładnie zaznajomić się z instrukcją obsługi tego programu, ponieważ jest to niezwykle ważne, aby móc zacząć coś działać. Projektowanie kuchni z kitchennplaner obejmuje pięć następujących po sobie punktów. W każdym widać coś innego, a na samym końcu można zobaczyć efekt końcowy, który z pewnością będzie niesamowity.

Drugim krokiem jest dobór odpowiednich mebli oraz ich rozmieszczenie. Warto pamiętać o tym, żeby zachować przestronność oraz funkcjonalność. Szafki powinny być takie, aby dobrze współgrały z resztą wystroju. Projektując kuchnie online musimy przede wszystkim uwzględnić jej wymiary, które w kwestii pomieszczeń są niezwykle ważne. Projektowanie może i sprawia wiele przyjemności, ale z pewnością nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Nie chodzi tutaj o obsługę programu, ale o projektowanie zgodne z panującymi normami. Wiadomo, że dobierając odpowiednie meble trzeba, także uwzględnić ich kolor. Jest on bardzo ważny.

Trzecim krokiem zaraz po wyborze odpowiednich mebli, należy określić projekt kuchni w planie. Można wybrać kuchnię drewnianą, tradycyjną, nowoczesną oraz na wysokim połysku. Tą, którą wybierzemy będzie zależało od nas samych. Jak widać wybór jest ogromny i czasem po prostu trudno szybko podjąć decyzję. Samodzielne projektowanie kuchni online może trwać, ile tylko chcemy, ponieważ nikt nie liczy nam czasu. Robimy to w domu na swoim komputerze, dlatego też nie musimy się spieszyć.

W czwartym punkcie można zobaczyć w 3d projekt naszej zaprojektowanej kuchni. Będzie on wyglądał bardzo realistycznie, dlatego też sprawdzimy jak nam wyszedł. Wiadomo, że widok 3d jest bardzo ciekawy i można w nim zobaczyć wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły. W razie jakichkolwiek problemów zawsze można się skontaktować z obsługą, która w razie niejasności pomoże.

Jak widać projektowanie nie jest jakieś bardzo skomplikowane i dzięki programowi kitchennplaner każdy może zaprojektować własną kuchnię i otrzymać wycenę poszczególnych produktów. Najlepsze w tym całym programie jest to, że projekt kuchni można otrzymać za darmo.

Decydując się na remont kuchni lub jej stworzenie od nowa warto najpierw samemu spróbować swoich sił i zaprojektować coś swojego. Od samego początku do końca. Mimo, że projektowaniem zazwyczaj zajmują się fachowcy, to i tak każdy może sobie coś swojego zaprojektować w tym ciekawym programie. Warto o tym pamiętać i nie należy podejmować pochopnych decyzji.

Kiedy jednak projekt nam nie wyszedł i jest znacznie inny, niż oczekiwaliśmy warto skorzystać z firmy lux interiors, która się wszystkim zajmie od początku do końca. Wiadomo, że zrobi to profesjonalnie, ponieważ posiada ogromną wiedzę oraz doświadczenie w tej branży. Wykonała już wiele różnorodnych projektów, które są naprawdę niezwykłe. Firma znakomicie zna się na tym co robi. Wie, czym jest styl oraz nowoczesność i umie je uwzględnić w każdym projekcie.

Lux interiors sprawdzi się w każdym zadaniu, zarówno w projektowaniu kuchni, jak i wykonaniu do niej odpowiednich mebli. Robi to z pełnym zaangażowaniem, dbając o każdy nawet najmniejszy szczegół, aby zapewnić jak najlepszą estetykę. Wszystkie produkty, które wykonuje są świetnej jakości, ponieważ do ich tworzenia używa materiałów, które są sprawdzone i podchodzą od dobrych dostawców.

Firma lux interiors ceni sobie zadowolenie każdego klienta, dlatego też podchodzi do jego wymagać indywidualnie i profesjonalnie. Swoje zadanie wykonuje z pełnym zaangażowaniem oraz dokładnością. Projektowanie kuchni jest dla niej bardzo przyjemnym zadaniem, ponieważ wykonuje go z pasją oraz zaangażowaniem. Stara się wykonywać swoje zadanie na jak najwyższym poziomie, pozostawiając w każdym projekcie swoją wizytówkę.

Lux interiors to firma godna zaufania, która z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularna. Jest ceniona za dokładność, precyzję, innowacyjne pomysły oraz przystępne ceny. Zawsze służy profesjonalną pomocą w każdej kwestii, związanej z urządzaniem wnętrz. Przy swoich projektach znajduje proste, a zarazem innowacyjne pomysły, które razem tworzą coś niesamowitego. Firma ta łączy również dwa różne style. Wie czym jest nowoczesność, a czym tradycyjność. Umie to rozróżnić, jednakże czasem w projektach używa obu stylów, które osobno są piękne, ale razem tworzą coś naprawdę niezwykłego.

Zapoznając się z ofertą firmy lux interiors warto zrobić to dokładnie. Jest to kompleksowa firma, która posiada naprawdę bardzo bogatą ofertę. Jej głównymi cechami jest wieloletnie doświadczenie oraz szybka i solidna realizacja, zarówno projektów jak i różnych produktów. Warto o tym pamiętać szukając kogoś, kto zna się na projektowaniu i aranżacji różnorodnych pomieszczeń.

Remont domu, czy mieszkania z pomocą lux interiors będzie bardzo łatwy i skuteczny. Można się o tym przekonać korzystając z oferty tej firmy, która posiada niezwykłą pomysłowość oraz odznacza się prostymi, a zarazem innowacyjnymi rozwiązaniami. Wszystkie usługi wykonuje z ogromnym zaangażowaniem, dbając o każdy nawet najmniejszy szczegół. Jest to kompleksowa firma działająca na rynku już od lat. Lux interiors sprawi, że Twoje marzenie o perfekcyjnej kuchni szybko się spełni.