Projektowanie biur i powierzchni komercyjnych

Biura są pomieszczeniami bardzo specyficznymi. Każdy projekt wnętrz biurowych musi łączyć w sobie cechy aranżacji luksusowych, funkcjonalnych i jednocześnie neutralnych stylistycznie – niezbyt krzykliwych, unikających oklepanych i zużytych wzorów dekoracyjnych i powtarzalnych motywów. Jest to o tyle trudne, ze zwykle właśnie wyróżniający styl jest podstawą do przesądzania o prestiżu wnętrza. Jak można tego uniknąć?


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

Wystrój biura wpływa na efektywność w pracy

 

Jednym z najchętniej wykorzystywanych przez projektantów sposobów na zachowanie prestiżu przy jednoczesnym zwiększeniu unikalności wnętrza jest zastosowanie materiałów naturalnych, których cechą podstawową jest pewna zmienność wynikająca już z samego charakteru, a więc drewna, kamieni czy betonu, który, choć de facto naturalny nie jest, pod wieloma względami przypomina wykończenia naturalne. Jednocześnie wszystkie tego rodzaju materiały, może z nielicznymi wyjątkami na przykład barwionych trawertynów, są stosunkowo neutralne, a więc choć przyciągają uwagę, nie rozpraszają jej i prezentując się elegancko, nie rzucają się w oczy.

Estetyka i funkcjonalność

Biura to jednak nie wystawy i muszą spełniać określone walory funkcjonalne. Tutaj pojawiają się pewne problemy techniczne, ponieważ funkcjonalne biuro wymaga nie tylko zastosowania wyposażenia licującego estetycznie z pozostałą częścią wnętrza, ale także przewidywania miejsca na punkty sieci informatycznej, elektrycznej i wod-kan w części socjalnej. Całość podporządkowana jest zwykle pewnym zbiorom norm technicznych i estetycznych związanych z poszczególnymi typami pomieszczeń biurowych i branż. Inaczej bowiem zaprojektowane będzie biuro usługowe, do którego wstęp mają klienci, a które z natury rzeczy będzie wówczas aranżacją na skrzyżowaniu sklepu i biura, a inaczej biuro będące „zapleczem” firmy. Dziś już na szczęście nikt nie wątpi w to, że również takie „zaplecze” musi być estetyczne i funkcjonalne, jednak znaczenie tych pojęć w odniesieniu do biura ustala się indywidualnie na poziomie konkretnych projektów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kolejnym ważnym zagadnieniem w projektowaniu biur jest bezpieczeństwo. I nie chodzi już tylko o będące dziś niemal standardem instalacje ochrony ppoż, ale także o bezpieczeństwo techniczne, co wiąże się z wykorzystaniem na szeroką skalę sprzętu komputerowego. W praktyce oznacza to, że projekt musi możliwie precyzyjnie przewidzieć nie tylko miejsce na serwerownię czy zasilacze UPS, ale też na każdy komputer czy drukarkę, ponieważ dzięki temu można w precyzyjny sposób zaplanować rozkład infrastruktury teletechnicznej. Bezpieczeństwo w ujęciu technicznym to także kwestia zapewnienia odpowiedniej temperatury, a klimatyzacja i wentylacja w projektach odgrywać mogą nie tylko rolę koniecznego elementu funkcjonalnego, ale także dodatków estetycznych, a to dzięki konkretnym rozwiązaniom: kurtynom powietrznym, nadmuchom czy instalacjom wentylacyjnym.

Podsumowując: projektowanie biur, choć wymaga indywidualnego podejścia w celu zapewnienia niepowtarzalnej aranżacji, musi korzystać z pewnych sprawdzonych wzorów funkcjonalnych, jeśli zaś one są niewystarczające, projektant musi przygotować nowszą ich wersję, która będzie zaspokajała potrzeby inwestora w zakresie użyteczności pomieszczeń biurowych.

Biura dziś są czymś więcej, aniżeli tylko miejscami pracy. W myśl nowej filozofii prowadzenia firmy, biuro – każde, niezależnie od lokalizacji, wielkości czy przydziału stanowisk – jest potencjalną wizytówką firmy. Oczywiście podstawowa rola miejsca pracy pozostała, jednak niewątpliwie nowe podejście wymusiło również zmian spojrzenia na zadanie projektowania biur.

Biuro to miejsce pracy

Fakt, że nowoczesna działalność bardzo często odbywa się wyłącznie zza biurek oznacza, że przestrzeń biurowa musi stać się w pełni funkcjonalna. Muszą znaleźć się tutaj wszystkie meble i urządzenia, które są niezbędne do pracy każdemu członkowi personelu. Funkcjonalne biura to te, w których główny nacisk położony jest na zapewnienie przestrzeni roboczej (w odróżnieniu od przestrzeni mieszkalnej, tej nie mierzy się „po podłodze”, ale raczej po blatach roboczych niezajętych akcesoriami), a także na komunikację – nowoczesne biuro musi umożliwiać skuteczną i szybką wymianę informacji między pracownikami wszystkich szczebli (co dotyczy między innymi takiego ich projektowania, aby pewne urządzenia biurowe znalazły się w przestrzeni ogólnodostępnej), a także między pracownikami i klientem.

Biuro jako wizytówka

Tradycyjne biuro musiało być schludne, ale przecież niekoniecznie uporządkowane w obrębie każdego stanowiska pracy. Dziś należy założyć, że każde biurko jest przestrzenią reprezentacyjną. Z jednej strony można ją uporządkować stosem polityk wewnętrznych, zakazujących zostawiania dokumentów na blacie, a z drugiej, można wykorzystać dobry projekt biura. W jaki sposób? Otóż już projektowanie biura musi odsłonić miejsca, które będą możliwe do wykorzystania jako miejsce na dokumenty, długopisy, notatki czy nawet niepotrzebny w danej chwili sprzęt komputerowy. Chodzi więc z jednej strony o zapewnienie funkcjonalnej przestrzeni roboczej, ale też o to, aby „z zewnątrz” biuro było idealnie uporządkowane. Czy sterylnie czyste – tak, ale niekoniecznie już pedantycznie uporządkowane, bo tak naprawdę projekt biura musi odzwierciedlać zachowanie, działanie i przesłanie firmy, a nagie ściany w studiu reklamowym nie byłyby dobrą wizytówką. Podobne normy istnieją zresztą w każdej branży, więc i podejście do projektowanie musiało się zmienić – przestawiono się z uniwersalności i „przejrzystości” biur na rzecz indywidualizacji połączonej z funkcjonalnym wyposażeniem i organizacją przestrzeni. Efekt? Biura nie są bardziej sterylne niż sale szpitalne, ale nareszcie mogą mieć swój niepowtarzalny charakter, co nie pozostaje bez wpływu na wydajność pracy.

Szukasz kogoś, kto odpowiednio zaprojektuje Ci biuro? Skorzystaj z pomocy firmy lux interiors!

Jak wiadomo, biuro jest takim miejscem, które znacznie się wyróżnia. Można powiedzieć, że jest to pomieszczenie nieco specyficzne, ponieważ wymaga użycia znacznie innych elementów wyposażenia, niż pozostałe. Wszystko tutaj musi mieć swoje miejsce, aby była zachowana harmonia oraz ład i porządek. W takim miejscu musi panować spokój i cisza, ponieważ osoba, która tutaj pracuje spędza w biurze kilka godzin dziennie. Nie można także zapomnieć o wygodzie, która w tym przypadku jest niezwykle ważna. Dobranie odpowiednich i komfortowych mebli to nie lada zadanie.

W zależności od wielkości pomieszczenia powinny się w nim znajdować przede wszystkim biurko, krzesło, szafki, regały, kosz na śmieci, czasem także kanapa i stolik. Oczywiście zależy to w dużej mierze od tego, ile osób ma pracować w tym pomieszczeniu. Jeśli ma być ich więcej, niż dwóch, czy trzech trzeba wszystko dokładnie rozmieścić, aby móc zapewnić dobrą przestrzeń.

Projektowanie wnętrz biura w dużej mierze zależy od funkcji jaką ma spełniać, ponieważ w dzisiejszych czasach jest wiele rodzajów biur. Może to być biuro podróży, rachunkowe, finansowe oraz wiele innych. Mimo, że spełniają podobną funkcję, to i tak trochę się od siebie różnią. Odpowiednie biuro powinno odznacza się funkcjonalnością, nowoczesnością, a także wygodą. Wszystkie te cechy są bardzo ważne i należy je spełnić projektując takie pomieszczenie.

Jak widać projektowanie biur nie jest łatwym zadaniem, dlatego też nie każdy będzie umiał sobie z nim poradzić. Jest to skomplikowane i wymaga pewnej wiedzy oraz doświadczenia. Dobry architekt jednak potrafi zrobić coś, z niczego, ponieważ posiada pomysłowość, fachową rękę, a przede wszystkim wiedzę, która w tym przypadku jest niezbędna. Warto pamiętać, że projektować może każdy, jednakże nie wszystkim dobrze wyjdzie taki projekt, jakiego oczekiwał. Projektowanie wnętrz biura jest zadaniem tylko i wyłącznie dla profesjonalisty.

Nowoczesne i funkcjonalne biuro, a także pomieszczenia komercyjne.

Jeśli stawiasz na wysoką jakość oraz nowoczesność i funkcjonalność z pewnością spodoba Ci się oferta firmy lux interiors, które jest bardzo bogata. Zajmuje się ona przede wszystkim projektowaniem i aranżacją różnorodnych pomieszczeń, w tym biur oraz pomieszczeń komercyjnych. Komfort i dobra organizacja jest jej priorytetem, dlatego też wyróżnia się spośród innych firm, które także działają w tej branży.

Dobra firma projektująca biura, to taka która posiada wieloletnie doświadczenie oraz ogromną wiedzę w tym temacie. Mimo, że projektowanie wnętrz jest przyjemnym zadaniem, to i tak wymaga dużego zaangażowania oraz dokładności. Projektując jakiekolwiek pomieszczenie, a w tym przypadku biuro, trzeba być dobrze zorganizowanym. Kiedy mamy do czynienia z małym i przestronnym pomieszczeniem musimy go odpowiednio zagospodarować, aby spełniał pewne kryteria.

Projekt wnętrza biura wymaga czasu, dlatego też trzeba go dać swojemu wykonawcy. W żadnym przypadku nie należy go pośpieszać, ponieważ może zrobić coś nie tak. Każdy wykonawca danego projektu musi mieć na niego tyle czasu, ile potrzebuje. Nie da rady on go zrobić w kilka godzin, na to potrzeba kilkanaście godzin lub nawet dni, w przypadku większych pomieszczeń.

Jak wiadomo, nowoczesność zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Estetyka i wykonanie też są niezwykle ważne, dlatego też trzeba o nie odpowiednio zadbać. Z każdej przestrzeni, nawet najmniejszej można zrobić coś naprawdę ciekawego. Potrzeba jednak do tego jakiegoś dobrego pomysłu, który sprawdzi się na danej wielkości pomieszczenia.

Przechowywanie różnych rzeczy oraz papierów w biurze musi się odbywać w odpowiednich szafkach, które wszystkie je pomieszczą. Wiadomo, że w takim miejscu jak biuro ład i porządek są najważniejszymi cechami, które są niezwykle ważne. Aby zrobić coś dobrego i z gustem potrzeba na to trochę czasu, który niekiedy jest kluczowy.

Firma lux interiors, czyli jakość i wykonanie na najwyższym poziomie.

Kiedy chcesz, aby Twoje biuro było funkcjonalne oraz estetyczne musisz skorzystać z oferty firmy lux interiors. Działa ona na rynku od lat w branży projektowania i aranżacji wnętrz. Wykonała już naprawdę mnóstwo projektów, które urzekły swoich klientów innowacyjnymi oraz nowoczesnymi pomysłami. Wie, czym jest dobry styl i umie go odpowiednio wyrazić.

Jej priorytetowym zadaniem jest urządzenie i projektowanie wnętrz biur i pomieszczeń komercyjnych na jak najwyższym możliwym poziomie. Ceni sobie dokładność oraz solidność, która w tym zawodzie jest niezwykle ważna. Zna wszystkie potrzeby i wymagania klienta, dlatego też indywidualnie się do niego dostosowuje. Tworzy wygodne oraz bardzo funkcjonalne pomieszczenia, które tworzą naprawdę miłą atmosferę. Do każdego biura dodaje praktyczne szafki, dobre biurko i wygodne krzesło, a także wiele innych akcesoriów, które w tym miejscu są niezbędne.

Projektowanie z klasą, to wszystko co oferuje firma lux interiors. Świadczy ona kompleksowe usługi i posiada naprawdę bardzo bogatą ofertę. Warto się z nią zapoznać i dowiedzieć się o wszystkich korzyściach, które oferuje. Firma ta projektując biuro dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół po to, aby każdy jej klient był w pełni zadowolony z wykonanej usługi. Jeśli cenisz sobie nowoczesność oraz estetykę to z pewnością spodoba Ci się oferta firmy lux interiors, która jest niezwykle ciekawa. Wykonanie projektu biura, to dla niej bardzo łatwe zadanie.