Efekty dekoracyjne

Efekty dekoracyjne to rozległa galeria wizualnych efektów, które można osiągnąć w określony sposób łącząc tynki, masy dekoracyjne oraz farby, w tym również farby strukturalne. Walory estetyczne efektów mogą być różne: niekiedy jest to przenikanie się warstw kolorystycznych, kiedy indziej znów upodobnienie warstwy wykończeniowej do naturalnych surowców mineralnych, a bywa, że clue efektu dekoracyjnego jest gra świateł załamujących się, odbijających i rozpraszających na powierzchni warstw dekoracyjnych.

Pokaż więcej


Masz pytania? Napisz do nas!

e-mail: sopot@luxinteriors.com.pl

telefon: +48 585 859 999Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi, oferty prosimy WYSYŁAĆ wyłącznie drogą mailową.

W naszej ofercie

Na stronie zamieściliśmy tylko niektóre produkty z naszej szerokiej oferty. Skontaktuj się z nami a na pewno znajdziemy coś dla Ciebie.

Stiuk Wenecki

Stiuk wenecki jest jednym z najbardziej klasycznych sposobów wykończenia dużych powierzchni, a przy tym całkowicie naturalnym materiałem wykończeniowym. Produkowany z drobnych okruchów mineralnych może zamienić się w doskonale gładką, połyskującą powierzchnię, a dzięki możliwości doboru niemal dowolnego koloru jest to jedna z najbardziej elastycznych metod wykańczania zarówno małych, jak i dużych powierzchni. Produkowany z naturalnych składników na bazie wapna gaszonego jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych wykończeń.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
efekt jeansu farba dekoracyjna

Muricon & Jeans Velatura, czyli efekt jeansu na ścianie

Tynk dekoracyjny Muricon w połączeniu z farbą Jeans Velatura stanowi doskonałe tworzywo, z którego można stworzyć przepiękne efekty dekoracyjne na ścianach. Wymaga to wprawdzie sporo pracy, niełatwo jest dobry efekt osiągnąć, jeśli nie ma się sporego doświadczenia, ale rezultat jest wart każdej minuty i każdej złotówki. Warto dodać, że jest to w zasadzie jeden z tych efektów, które udaje się uzyskać stosunkowo niskim kosztem. Efekt dekoracyjny do złudzenia przypomina nałożenie na ścianę sporego fragmentu denimowego płótna w jego oryginalnym kolorze indygo.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Metalizzato farba dekoracyjna

Metalizzato, czyli efekt metalizowanej powierzchni

Metalizzato to niezwykły efekt dekoracyjny, dzięki któremu każda ściana może wyglądać tak, jakby pokryta była metalowymi płytami o nierównomiernym kolorze. Efekt ten dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: złotej, srebrnej i interferencyjnej zielonej. Do każdej z tych barw można dobrać inny kolor poświaty, dzięki czemu każdy efekt jest niepowtarzalny. Końcowy wygląd ściany będzie zależał od barwy efektu, poświaty oraz farby użytej jako podkładowa. Metalizzato sprawdza się doskonale zarówno w sypialniach i salonach, jak również gabinetach czy klimatycznych punktach gastronomicznych, hotelowych.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Metalfine efekt dekoracyjny

Metalfin i Metalfin Hard, czyli efekt surowego metalu

Masy dekoracyjne z rodziny Metalfin przeznaczone są do wykańczania powierzchni, którym ma zostać nadany wygląd surowego metalu: brązu, aluminium, miedzi lub niklu. Tego rodzaju wykończenie świetnie komponuje się nie tylko z nowoczesnymi wnętrzami, ale także jako uzupełnienie bardziej klasycznych dekoracji. Masy Metalfin wyprodukowane są na bazie żywic akrylowo-poliuretanowych, które charakteryzują się dużą gładkością, trwałością i elastycznością. Masy Metalfin można używać np. w sypialniach, salonach czy pokojach sypialnych.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Veluti magnaperl ecorson

Masa dekoracyjna Velluti Magnapearl, czyli efekt matowo-perłowej powierzchni

Masa dekoracyjna Velluti Magnapearl jest bardzo uniwersalna – może być nanoszona na stiuku wapiennym lub dobrej farbie. W obu przypadkach da efekt matowo-perłowej powierzchni o miękkiej, ciepłej strukturze. W przypadku tej masy dekoracyjnej znamienne jest jeszcze, że poświata, jaką dają rozbłyski, jest uzależniona od kąta padania światła. To oznacza, że każda powierzchnia pokryta masą Velluti Magnapearl zmienia się w ciągu dnia i nigdy nie wygląda tak samo przez dłuższy czas.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Grasmamrmo tynk marmurowy

Stiuk marmurowy Grassmarmo

Grassmarmo to stiuk marmurowy produkowany na bazie wyłącznie najwyższej klasy naturalnych materiałów. Pozwala na osiągniecie efektu wizualnie zbliżonego do klasycznego marmuru z jedną zasadniczą różnicą: stiuk jest materiałem ciepłym, czego o marmurze powiedzieć się nie da. Połysk, wzór i charakterystyczna dla wykończeń marmurowych elegancja są w tym przypadku jednak równie wyraźne, więc ten rodzaj wykończenia w powodzeniem można zastosować we wnętrzach wymagających najpiękniejszych materiałów i najwyższej klasy wykończenia.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Deriva efekt zebra

Deriva, czyli efekt zebry na ścianie

Deriva jest bardzo plastyczną masą dekoracyjną do zastosowań wewnętrznych. Masa ta składa się ze specjalnie dobranych ziaren kruszywa zanurzonych w wodnej emulsji żywic. Taki skład pozwala na uzyskanie wielu fascynujących efektów dekoracyjnych: emulsja wodna żywic odpowiada za plastyczność masy, natomiast kruszywa dodają całości niecodziennego wyglądu, ponieważ w specyficzny dla siebie sposób załamują i odbijają światło, tworząc charakterystyczną, delikatną poświatę.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
efekt makaronu Muricon

Masa Muricon, czyli efekt makaronu

Muricon to masy dekoracyjne o niezwykle dużych możliwościach aranżacyjnych. Jednym z ciekawszych efektów, jakie można uzyskać z ich wykorzystaniem, jest tak zwany makaron. Nazwa ta obejmuje w rzeczywistości dwa odmienne desenie: cieńsze, poziome odstające wałeczki masy, przypominające makaron, albo grubsze, ale prowadzone pionowo (kierunek wynika z ciężaru masy). Efekt ten wymaga najczęściej dodatkowego podkreślenia za pomocą farb dekoracyjnych, które uwypuklają trójwymiarową strukturę oraz dodają efektowi specyficznego poblasku.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Masa dekoracyjna Damasco

Masa dekoracyjna Damasco

Masa dekoracyjna Damasco jest produktem szczególnym. Po nałożeniu uzyskuje się strukturę przypominającą naturalny jedwab, więc wykończenie jest ciepłe, delikatne i eleganckie. Perłowe rozbłyski dodają wnętrzu szlachetności i sprawiają, że z każdego miejsca wygląda ono nieco inaczej. Efekt uzyskiwany dzięki masie dekoracyjnej Damasco inspirowany był wewnętrznymi obiciami tkaninowymi wnętrz antycznych. W nowoczesnych wnętrzach wygląda to równie dobrze, ale tylko pod warunkiem, że masa zostanie nałożona w sposób profesjonalnym.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Jeans Velatura Lumicca Antica na Bucciato

Jeans Velatura Lumicca Antica na Bucciato, efekt drewna

Jeans Velatura lub Lumicca Antica na tynku strukturalnym Bucciato to wykończenie dla wymagających. Bucciato jest tynkiem o bardzo dobrej przyczepności, którą zawdzięcza przede wszystkim odpowiedniemu składowi. Jego podstawowym elementem są odpowiednio dopasowane ziarna kwarcu, które unoszą się w wodnej emulsji żywicy. Dodatkowym składnikiem wzmacniającym są specjalne włókienka, które odpowiadają za spójność warstwy tynku i pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów strukturalnych.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Efekt Halley Corado

Efekt Halley Corado

Efekt Halley może zostać wykonany z wykorzystaniem wielu rozmaitych farb. Jedną z propozycji są farby Corado (lub Luna), które nadają wykończeniu tajemniczego blasku i pięknej, perłowej poświaty. W porównaniu z tym samym efektem uzyskiwanym na farbach Lumicca Halley Corado jest zdecydowanie bardziej stonowany, choć nadal piękny. Jest to efekt co do zasady jednobarwny (pomijając oczywiście dodatkowe refleksy wynikające z dodatku perły do bazy farby).

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Efekt Halley

Efekt Halley

Halley to efekt strukturalny, jeden z tych, które powstają z wykorzystaniem między innymi transparentnych farb systemu Lumicca Pearl. Nowoczesne, wyraźne kolory nadają charakter nie tylko wnętrzom w awangardowym stylu, ale także fantastycznie wykończonym restauracjom, niektórym częściom obiektów hotelowych czy mieszkaniom klasycznym. Jest to jeden z najbardziej agresywnych kolorystycznie efektów, jakie można uzyskać.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Tynk strukturalny Muricon Avangarda Ecorson

Efekt Avangarda

Avangarda to nazwa szczególnego efektu dekoracyjnego na masie Muricon uzyskiwanego dzięki farbom z serii Lumicca Pearl. Muricon jest bardzo plastyczną masą, która umożliwia tworzenie praktycznie dowolnych efektów strukturalnych. Ich wzbogacenie farbą o perłowych lub złotych refleksach podnosi wartość estetyczną. Możliwość samodzielnego doboru barw oraz stworzenia z masy dowolnego wzoru, wliczając w to niemal obrazy, to okazja do całkowitej odmiany każdego pomieszczenia.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Coccio Grassello stiuk wenecki (nakrapiany)

Coccio Grassello stiuk wenecki (nakrapiany)

Efekt stiuku weneckiego na tynku Coccio Grassello jest jednym z najpiękniejszych wykończeń na tynkach strukturalnych. Sam tynk Coccio Grassello jest produktem o wyjątkowych parametrach, w całości naturalnym, wzbogaconym ziarnami prawdziwego marmuru, co wpływa na finalny wygląd każdej wykończonej powierzchni. Efekt stiuku weneckiego z kolei to jeden z najpopularniejszych obecnie, a znany od stuleci efekt wizualny idealnie gładkiej, błyszczącej ściany z różnokierunkowymi refleksami.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Caravaggio Spatolato

Caravaggio Spatolato

Caravaggio Spatolato to masa dekoracyjne używana w celu eleganckiego wykończenia wnętrz różnych typów. Jej charakterystyczną cechą jest łączenie charakterystycznych dla niektórych tkanin obiciowych nut matowych z bardzo delikatnym jedwabistym połyskiem. Wykończenie w masie perłowej lub złotej jest miękkie w dotyku, ciepłe i estetyczne, przywodzi na myśl klasyczne obicia tkaninowe, ale jednocześnie jest to masa bardzo innowacyjna, która dzięki zastosowanym składnikom nie żółknie, nie blednie, doskonale przepuszcza parę wodną.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Caravaggio liniowe

Caravaggio liniowe

Caravaggio liniowe to jeden z efektów, które można uzyskać dzięki masie dekoracyjnej Caravaggio. Masa ta charakteryzuje się bardzo subtelnym pięknem, które bierze się z delikatnych refleksów światła i delikatnej, aksamitnej tekstury przypominającej prawdziwą tkaninę. Efekt liniowy nadaje całości dość nietypowego efektu, powodując w miarę regularne załamywanie się i odbijanie światła.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Caravaggio Damascato

Caravaggio Damascato

Masa dekoracyjna Caravaggio Damascato jest produktem, który pozwala na zastąpienie farb dekoracyjnych. Efekty uzyskiwane dzięki tej masie są piękne, przywodzą na myśl wykończenia tkaninowe, ciepłe w dotyku. Utrzymane w tonacji perłowej lub złotej mogą być zarówno głównym elementem aranżacji, jak też jedynie jej dopełnieniem. Masa Caravaggio Damascato jest bardzo elastyczna i charakteryzuje się niezłą przyczepnością, więc można znaleźć dla niej bardzo dużo rozmaitych zastosowań.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę
Caravaggio Brocato

Caravaggio Brocato

Caravaggio Brocato jest to masa dekoracyjna, która wyglądem przypomina połyskującą złoto lub perłowo tkaninę. Ciepły wygląd, aksamitna faktura i piękne refleksy sprawiają, że Caravaggio Brocato nadaje wnętrzom niepowtarzalnego, eleganckiego charakteru. Inspirowana antycznymi pokryciami tekstylnymi masa dekoracyjna wygląda dobrze na każdej powierzchni i tylko pojedynczy promień światła wystarczy, aby ją ożywić, aby zagrała milionem delikatnych refleksów dzięki starannie opracowanej technologii dodatków barwnych.

Czytaj więcej

Zapytaj o cenę

Pracujemy na produktach wiodących producentów:

ecorson logo

 

 

Ecorson to producent najwyższej jakości farb, tynków i  efektów.

Inspirujące wnętrza, ciekawe efekty.