METALIZZATO

Metalizzato

Metalizzato to niezwykły efekt dekoracyjny, dzięki któremu każda ściana może wyglądać tak, jakby pokryta była metalowymi płytami o nierównomiernym kolorze. Efekt ten dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: złotej, srebrnej i interferencyjnej zielonej. Do każdej z tych barw można dobrać inny kolor poświaty, dzięki czemu każdy efekt jest niepowtarzalny. Końcowy wygląd ściany będzie zależał od barwy efektu, poświaty oraz farby użytej jako podkładowa.

Efekt Metalizzato można nałożyć na produkty barwne z serii Ekorsil, Murimal 200, Bucciato, Marmorino lub Marmorino PV. Aby uzyskać finalnie wygląd metalizowanej powierzchni, należy nanieść dwie warstwy preparatów Metalizzato: podstawowy oraz farbę odpowiedzialną za barwę poświaty. Jest to proces wymagający sporego doświadczenia oraz dużej cierpliwości, natomiast efekt wart jest nawet długiego oczekiwania.

Metalizzato sprawdza się doskonale zarówno w sypialniach i salonach, jak również gabinetach czy klimatycznych punktach gastronomicznych, hotelowych lobby i jako element dekoracyjny sal konferencyjnych. W zależności od dobranego zestawu kolorystycznego oraz wielkości pokrywanej powierzchni można osiągnąć różny efekt: od delikatnego rozświetlenia pomieszczenia aż po jego optyczne zmniejszenie i wrażenie przytłoczenia.

Popularne zastosowania to równomierne pokrycie niewielkich ścian lub naniesienie miejscowo na większych powierzchniach. Ponieważ w każdym przypadku uzyskuje się trwałą, odporną na zabrudzenia warstwę, farba do efektów specjalnych Metalizzato może być używana praktycznie wszędzie.

Gdzie użyć Metalizzato?

  • Salony jako element dekoracyjny. W najpopularniejszych koncepcjach efekt Metalizzato stosowany jest za łóżkiem lub na fragmencie innej wybranej ściany. Rzadko stosuje się efekt na całej powierzchni ścian, a jeśli już, to raczej w subtelniejszych wersjach kolorystycznych.
  • Gabinety, w których Metalizzato odpowiada za utrzymanie prestiżowego wyglądu przy jednoczesnym zmniejszeniu surowości wyglądu wnętrza. Efekt ten sprawia, że nawet skromny gabinet nabiera klasy i staje się nie tylko dobrym miejscem do pracy, ale także efektowną przestrzenią reprezentacyjną.
  • Hotelowe lobby i przestrzeń recepcji, ponieważ Metalizzato daje efekt delikatnego rozjaśnienia i optycznego powiększenia. Ze względu na reprezentacyjne znaczenie obu wymienionych miejsc, gestorzy hoteli robią wiele, aby wywierały one jak najbardziej pozytywne wrażenie na gościach. Zastosowanie efektu Metalizzato to najprostsze możliwe i jednocześnie bardzo skuteczne posunięcie.
  • Przecierki na podłożach Ekorsil, Murimal 200, Bucciato, Marmorino, Marmorino PV. Efekt metalicznego blasku z dodatkową poświatą jest tym, czego często brakuje surowym, choć pięknym posadzkom, szczególnie jeśli z wyżej wymienionych podłoży wykonano sporą powierzchnię. Przecierki metaliczne przyciągają wzrok i mogą stać się cechą charakterystyczną każdego pomieszczenia.

Jak nanosić?

Prawidłowe wykonanie efektu Metalizzato nie jest proste i wymaga wykonania kilku następujących po sobie czynności.

  • Powierzchnię trzeba zagruntować gruntem zwykłym lub wzmacniającym, aby zwiększyć przyczepność kolejnych warstw i zmniejszyć chłonność podłoża. Podkład wzmacniający należy zastosować na gładziach gipsowych i starych tynkach.
  • Na zagruntowaną powierzchnię trzeba nanieść dwie warstwy wybranej przez siebie farby, natomiast ważne jest, aby drugą warstwę malować w sposób określony w instrukcji efektu Metalizzato. To ważne, ponieważ nawet niewidoczne mikro-rowki w powierzchni warstwy farby podkładowej będą pomagały lub przeszkadzały w uzyskaniu prawidłowego efektu.
  • Warstwę dekoracyjną Metalizzato również należy nanosić w sposób szczególny. Wałek musi być trzymany pod odpowiednim kątem, natomiast samo nakładanie farby odbywa się za pomocą pędzla – wałek jest narzędziem służącym do jej rozprowadzenia w celu uzyskania określonego efektu. W odpowiedniej chwili trzeba także nanieść drugi kolor Metalizzato, czyli ten, który będzie odpowiedzialny za poświatę. Uzyskanie efektownej, odpornej na zmywanie warstwy barwnej nie jest proste i wymaga doskonałej kontroli czasu, zatem raczej nie wchodzi w grę samodzielne położenie tego typu efektu.

Dlaczego właśnie Metalizzato?

Efekt, jaki daje ta farba jest naprawdę niezwykły pod względem wizualnym. Możliwości jest tu sporo, bo wszystko zależy od doboru kolorów poszczególnych warstw, ale w każdym przypadku jest to efekt niecodzienny i zaskakujący, tym bardziej że dzięki metalicznej poświacie zupełnie inaczej odbija światło w każdej chwili. Ważnym aspektem funkcjonalnym jest natomiast wysoka odporność na zmywanie, dzięki czemu efekt Metalizzato może być wykorzystany także tam, gdzie istnieje spore ryzyko zabrudzenia ścian.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”489″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top