Lumicca Pearl – efekt Spatolato

Lumicca Pearl – efekt Spatolato

Efekt Spatolato to jedno z bardziej twórczych wykończeń z wykorzystaniem farb Lumicca Pearl. Dla jednych kształty odciskane plastikową packą przypominają płatki kwiatów, dla innych to tylko chaotyczne plamy i delikatnych krawędziach, ale bez względu na subiektywny odbiór, jest to doskonale wyglądający efekt dekoracyjny, domykający w pewnym sensie ciepłe i miłe w dotyku wykończenia farb satynowych, dodający im także miłego dla oka blasku, który jednak nie razi, ale raczej delikatnie łechce zmysły.

Lumicca Pearl to farby o delikatnym perłowym połysku, które mogą być przezroczyste lub podbarwiane. W przypadku efektu Spatolato można wykorzystać oba rodzaje, w zależności od oczekiwanego rezultatu. Sam efekt jest na tyle subtelny, że pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych, a rozróżnienie będzie opierało się przede wszystkim na doborze odpowiednich do danego wnętrza barw użytych farb.

Naniesienie efektu Spatolato nie wymaga szczególnych umiejętności, choć odrobina wprawy z pewnością sprawi, że efekt będzie lepszy i da się go osiągnąć szybciej. Jest jednak powód, dla którego osoby niemające doświadczenia o wykańczaniu ścian nie powinny od razu decydować się na ten rodzaj wykończenia. Otóż wygląda ono dobrze tylko pod warunkiem, że podstawowe warstwy kolorystyczne są idealnie gładkie, w to w wielu wnętrzach wcale nie jest proste do osiągnięcia ze względu na niedoskonałość samych ścian lub przykrywających je tynków. Z takimi problemami trzeba sobie umieć poradzić, ponieważ w przeciwny razie Spatolato tylko wyolbrzymi wszystkie wady.

Gdzie zastosować efekt Spatolato?

Efekt Spatolato jest jednym z tych dekorów, które wyróżniają się swoją uniwersalnością. Więcej zależy tutaj od koloru, niż od konkretnego wzoru, ponieważ ten ostatni jest z zasady abstrakcyjny.

– Pokoje dziecięce, w których najważniejszym atutem efektu Spatolato jest fakt, że krawędzie poszczególnych stempli i ich wnętrza zupełnie inaczej załamują światło, więc na ścianie wykończonej Spatolato na farbach Lumicca Pearl pojawią się przepiękne gry świateł.

– Salony, w których brakuje wyrazistego akcentu dekoracyjnego. Żywy, konkretny kolor z dyskretnym zdobieniem Spatolato nie przełamie skromnego wyglądu, ale zdecydowanie ożywi wnętrze, uczni je też cieplejszym i bardziej przytulnym.

– Klatki schodowe i przedpokoje – w tym przypadku bardzo ważny będzie nie sam wzór, ale efekt rozświetlający. Świetlne rozbłyski pomogą nieco optycznie powiększyć pomieszczeni i nadadzą mu nowej głębi.

– Kuchnie, w których efekt Spatolato i rozbłyski światła nie tylko dodadzą pewnej elegancji i, nomen omen, smaku, ale także w razie potrzeby zamaskują drobne zabrudzenia, których uniknąć się raczej nie da.

– Zabudowy i detale architektoniczne, które dzięki efektowi Spatolato nie będą już tylko dodatkiem, ale staną się pierwszoplanowymi aktorami w aranżacji wnętrza.

Dlaczego na farbach Lumicca Pearl?

Farby Lumicca Pearl to ekologiczne wykończenie o nieprzeciętnych parametrach technicznych i świetnym stosunku jakości do ceny.

– Farby te cechuje wysoka elastyczność, co przekłada się na odporność na uderzenia i uszkodzenia powstające w związku z wilgocią lub zmianami temperatur. Gwarantuje to dobrą trwałość powłok i ich dobry wygląd przez długi czas.

– Powierzchnia farb Lumicca Pearl jest gładka, co zdecydowanie utrudnia osadzanie się brudu.

– Farby Lumicca Pearl są odporne na zmywanie i bardzo dobrze tolerują większość detergentów, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest dziecinną igraszką.

Sposób nakładania efektu Spatolato

– Efekt Spatolato nakłada się bezpośrednio na farbach Lumicca Pearl, ale pd nimi musi znajdować się kilka (nie mniej niż dwie) warstw farb satynowych.

– Farby satynowe muszą być nałożone idealnie równo, a jeśli warstwa Spatolato ma być wykonana na barwionej farbie Lumicca, to ich kolor powinien być w miarę możliwości zbliżony do ocienia ostatniej warstwy.

– Do uzyskania efektu Spatolato trzeba farbę nałożyć punktowo na ścianę, a następnie plastikową packą rozprowadzić ją w pożądany deseń, pamiętając, aby nigdy nie wracać do ukończonego rejonu – raz naniesiona farba musi wyschnąć, dlatego poprawki są absolutnie niedopuszczalne, ponieważ tylko zepsułyby efekt. Całą powierzchnię trzeba wykończyć wzorem w jednym podejściu – nie można przerwać pracy i wrócić, kiedy część farby już podeschnie.

– Aby uzyskać maksymalną trwałość, przed naniesieniem farby Lumicca Pearl można powierzchnię satynową przetrzeć drobnym papierem ściernym, co ją wygładzi i zwiększy przyczepność kolejnej warstwy.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”389″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top