Lumicca 1D i 4D

Lumicca 1D i 4D

Lumicca 1D i 4D to dwa typy farb transparentnych z dodatkiem brokatu. Oznaczenie liczbowe oznacza ilość połyskujących drobinek – w farbie dekoracyjnej Lumicca 4D jest ich cztery razy więcej niż w farbie Lumicca 1D. W obu przypadkach inwestorzy mogą wybierać spośród kilku baz kolorystycznych: Silver, Gold i Multicolor, co jest oznaczeniem barwy dodanych do farby cząsteczek brokatowych.

Lumicca 1D i 4D to farby, które nie są stosowane samodzielnie. Ich magia w tworzeniu efektów dekoracyjnych polega na możliwości zmiany każdej ściany w przepiękną, połyskującą wyraźnie kompozycję. Farby te nanosi się bowiem na pomalowaną wcześniej na żądany kolor ścianę i to w zupełności wystarcza, aby całkowicie odmienić percepcję danego pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu różnych ilości brokatu i doborze wersji kolorystycznej bazy można stworzyć praktycznie nieograniczoną ilość efektów na powierzchniach o różnych kolorach. Co ważne – choć na małej powierzchni można łatwo farby Lumicca 1D i 4D nanieść samodzielnie, na dużej powierzchni pojawia się ryzyko „zebrania” wałkiem cząstek brokatu, więc rozsądnie jest poprosić o pomoc specjalistę o większym doświadczeniu w nakładaniu tego typu farb.

Lumicca 1D i 4D to farby, które można zastosować niemal wszędzie. Uzupełniają one różne typy efektów dekoracyjnych, a ponieważ są to preparaty o bardzo wysokiej jakości, z powodzeniem można stosować je także w „trudnych” miejscach, takich jak przedpokoje czy korytarze, w prosty sposób odmieniając oblicze każdej ściany.

Gdzie można zastosować farby Lumicca 1D i 4D?

– Pokoje dziecięce: to chyba naturalny wybór, jeśli chodzi o dodatki brokatowe. W ten sposób można zamienić zwykłą farbę w coś naprawdę magicznego. Ściana wykończona farbami Lumicca 1D lub 4D nabiera zupełnie nowego wyglądu – jej kolory ożywają, pomieszczenie staje się cieplejsze i bardziej przytulne, nie wspominając już o tym, że połyskujące drobinki pobudzają nawet wyobraźnię dorosłych, a co dopiero dziecka.

– Salony i gabinety, szczególnie te, które są dość surowe i ciemne. Dodatek rozświetlających drobinek pozwala całkowicie odmienić ich oblicze, zamieniając z miejsc posępnych i ponurych w intrygujące, tajemnicze, ale w pewien sposób radosne.

– Przedpokoje i klatki schodowe, gdzie dodatek brokaty pozwoli zamaskować drobne niedoskonałości, a mocna i odporna farba dodatkowo zabezpieczy ścianę przed zniszczeniem. Ponieważ farby Lumicca 1D i 4D są odporne na zmywanie, ich zastosowanie w newralgicznych punktach zdecydowanie ułatwi utrzymanie obiektu w czystości.

– Kuchnie, łazienki i zabudowy, czyli miejsca, którym niestety wciąż poświęca się zbyt mało uwagi. Wszędzie tam można wprowadzić bodaj odrobinę nieskrępowanej radości i fantazji, a to tylko dzięki farbom Lumicca z brokatem.

Właściwości farb Lumicca 1D i 4D

Farby Lumicca 1D i 4D nie tylko doskonale wyglądają. Za ich popularnością stoją także przesłanki związane bezpośrednio z funkcjonalnością.

– Duża odporność na zmywanie, także z użyciem detergentów to z pewnością atut, szczególnie jeśli farby te będą użyte w korytarzu, na klatce chodowej albo w ruchliwej restauracji.

– Duża paroprzepuszczalność to cecha, dzięki której wilgoć nie musi gromadzić się w pomieszczeniu i będzie odprowadzana na zewnątrz tak, jak powinno się to odbywać, a więc przez ścianę.

– Efekt rozświetlający – to więcej niż tylko atut wizualny. Dzięki tej cesze można optycznie rozjaśnić, ocieplić i powiększyć pomieszczenie, przez co farby Lumicca 1D i 4D doskonale nadają się do stosowania tam, gdzie inne efekty dekoracyjne mogłyby być zbyt przytłaczające.

– Największą zaletą tych farb pozostanie jednak to, że można je wykorzystać niemal w każdej aranżacji, ponieważ dwie opcje ilości brokatu i trzy wersje baz kolorystycznych to wystarczająco dużo, aby zamienić w magiczne widowisko każdą, choćby najzwyklejszą farbę.

Jak uzyskać najlepszy efekt?

Warstwa dekoracyjna farby Lumicca 1D lub 4D nakładana jest na pomalowaną na dowolny kolor ścianę. Oczywiście ze względów praktycznych zaleca się, aby podkładową farbą pomalować powierzchnię dwukrotnie, co pozwoli na uzyskanie jednolitego koloru i wyeliminowanie ewentualnych niedoskonałości.

Farbę Lumicca 1D i 4D nakłada się poprzez rozcieranie jej wałkiem. Produkt jest sprzedawany jako gotowy do użycia, lecz jeśli konsystencja nie umożliwia wygodnego rozprowadzenia farby, można rozcieńczyć ją 15% wodą. W przypadku dekorowanie dużych powierzchni zaleca się skorzystanie z profesjonalnej pomocy – łatwo wtedy nierówno rozłożyć drobinki brokatu, przez co efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”385″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top