Galeria

projektowanie hoteli

Komu zależy na prestiżowym wnętrzu i dlaczego. Część 1.

Luksusowe wnętrza projektuje się z wielu różnych powodów. Bardzo często przecież takie ekskluzywne projekty zamawiają inwestorzy, którzy wcale nie mają zbyt dużego budżetu, musi więc istnieć jakiś racjonalny powód, dla którego chcą wydać więcej, niż to pozornie konieczne, aby uzyskać lepszy efekt. Wspólnie zastanówmy się, dlaczego warto inwestować w prestiżowe wnętrza.
Pokaż więcej
gabinety lekarskie 6

Komu zależy na prestiżowym wnętrzu i dlaczego. Część 2.

WW poprzedniej części było o niestandardowych potrzebach przeciętnych użytkowników, więc teraz trochę teorii na temat projektowania gabinetów lekarskich i dentystycznych – dla dekoratora wnętrz to zawsze wyzwanie, choć wydaje się, że projekty wszystkich tego typu pomieszczeń cechuje prostota i dość unitarny charakter.
Pokaż więcej

Komu zależy na prestiżowym wnętrzu i dlaczego. Część 3.

Restauracje i hotele to miejsca szczególnie trudne do zaprojektowania. Z jednej strony bowiem trzeba sprostać niemałym wymogom formalnym i technicznym, a z drugiej należy zapewnić unikalny charakter wnętrza, który stanie się wizytówką miejsca. I choć dziś za projektowanie luksusowych wnętrz hotelowych i restauracyjnych bierze się naprawdę wielu projektantów, tylko nieliczni naprawdę się na tym znają.
Pokaż więcej
tapety wall&deco (80)

Sławni, ale nierozpoznawalni, czyli dlaczego o niektórych producentach luksusowych wykończeń mało kto słyszał

Luksusowe wnętrza często projektuje się tak, aby wykorzystać w nich określone materiały wykończeniowe – czasem nawet pierwszą rzeczą, którą ustala projektant, jest typ i marka materiałów, których trzeba będzie użyć, a dopiero później na przykład kolor, wielkość czy inne cechy użytkowe poszczególnych elementów. I tutaj często wiele osób się dziwi – dlaczego o wielu z marek, które proponują projektanci, nie słyszy się na co dzień?
Pokaż więcej
płytki ceramiczne 1

Materiały wykończeniowe uznawane za najbardziej luksusowe

Luksusowe wnętrza niekoniecznie muszą być bardzo nowoczesne – wręcz przeciwnie: wiele materiałów wykończeniowych uznawanych za majstersztyk to bardzo podstawowe i dobrze znane klasyki.
Pokaż więcej
wanna 6

Samodzielne projektowanie ekskluzywnych wnętrz – czy w ogóle jest możliwe?

Na pewno nie ma szans na stworzenie wyjątkowego wnętrza bez dobrego projektu – co do tego każdy powinien mieć jasność. Czy jednak projekt taki można przygotować samodzielnie? Wydaje się, że w dobie internetu nie będzie to szczególnie wielkim wyzwaniem, jest jednak parę „ale” i o tym właśnie chcemy opowiedzieć.
Pokaż więcej
podłoga z drewna

Słowo o roli inwestora w tworzeniu projektu

Wiele osób jest przekonanych, że zlecenie projektantowi przygotowania aranżacji oznacza, że odpowiedzialność inwestora będzie w jakiś sposób przeniesiona. Oczywiście – dobry dekorator czy architekt wnętrza może stworzyć projekt bez rozmowy z inwestorem, ale z wielu powodów się tak nie robi. Warto więc zrozumieć, dlaczego w projektowaniu luksusowych wnętrz inwestor zawsze odgrywa tak ważną rolę.
Pokaż więcej
wanny

Jak dba się o najwyższą jakość luksusowych produktów wykończeniowych?

Tym, co przesądza o zaszeregowaniu danego materiału wykończeniowego do grupy produktów luksusowych lub usunięciu z tej grupy, nie jest deklaracja producenta. Jest to oczywiście za każdym razem decyzja mocno subiektywna, jednak istnieją pewne przesłanki, dzięki którym można stwierdzić, że dany produkt czy dana grupa akcesoriów w istocie są luksusowe.
Pokaż więcej
tapety aranżacje

Dlaczego luksusowe salony wyposażenia wnętrz nie są dobrym miejscem na zakupy: 3 podstawowe powody

Mogłoby się wydawać, że jeśli chodzi o luksusowe wnętrza, to ich wyposażenie można kupić albo w internecie, nigdy jednak nie mając pewności, co się właściwie kupuje, albo w ekskluzywnych salonach stacjonarnych, w których za tę pewność słono się płaci. Na temat wad sklepów internetowych, na czele z niemożliwością obejrzenia zamawianego towaru, powiedziano już chyba wszystko, ale dlaczego nie warto odwiedzać też salonów stacjonarnych?
Pokaż więcej
tapety wall&deco (62)

Nie tylko cena – czym jeszcze ekskluzywne materiały wykończeniowe przeważają nad typowymi?

Różnica w cenie jest widoczna na pierwszy rzut oka – często jednak można odnieść wrażenie, że poza ceną nie ma niczego, co różniłoby typowe, podstawowe materiały wykończeniowe od tych ekskluzywnych. Dlaczego różnice te nie zawsze są widoczne i gdzie najlepiej je widać? Oto krótki przegląd.
Pokaż więcej
Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top