Trawertyn egipski gładki

Trawertyn egipski gładki

Tynk gładki z trawertynem egipskim tworzy bardzo trwałą warstwę, której nie da się przypadkowo uszkodzić. Z tego powodu jest uznawany za jeden z najbardziej odpornych i wytrzymałych produktów dostępnych na rynku. Dodatkowe jego atuty, a więc paroprzepuszczalność, doskonały wygląd i łatwość konserwacji stanowią tylko dodatkowe uzasadnienie jego popularności.

Tynki z trawertynem dają bardzo delikatną poświatę, za którą odpowiedzialne są ziarenka minerału oraz późniejsza impregnacja właściwą farbą transparentną. Nie jest to jednak silnie błyszcząca powierzchnia, ale raczej taka, o której należy powiedzieć, że jest delikatna, wyrafinowana, stonowana, ale elegancka. Gładki tynk z trawertynem egipskim ma swoją niepowtarzalną strukturę. Wynika ona z zastosowania określonych minerałów i techniki nakładania, natomiast efekt wizualny jest już zupełnie inny niż w przypadku tynku strukturalnego z tej samej rodziny. Tynk gładki ma doskonałe walory ozdobne, ale nie tworzy tak głębokich struktur.

Ze względu na uniwersalne piękno trawertynu, tynk z tym minerałem jest bardzo uniwersalny, choć ze względu na koszt masy i jej aplikacji stosuje się go raczej we wnętrzach luksusowych. Podnosi prestiż doskonale urządzonych gabinetów i salonów, zaspokaja estetyczne i funkcjonalne wymagania gestorów hoteli albo popularnych restauracji, a takim tynkiem wykłada się też ściany najbardziej prestiżowych obiektów kulturalnych, w tym teatrów i oper, choć oczywiście w tłumnie odwiedzanych kinach będzie równie atrakcyjnym wykończeniem.

Zastosowanie tynku gładkiego z trawertynem

Tynk gładki z trawertynem egipskim sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie pojawia się przynajmniej okresowo duże natężenie ruchu. Jednak ze względu na jego niewątpliwe walory estetyczne, zastosowania nie ograniczają się tylko do takich miejsc.

  • Korytarze, przedpokoje i klatki schodowe na tynku trawertynowym zyskują nie tylko funkcjonalność. Staję się także zdecydowanie bardziej estetyczne, ponieważ tynk trawertynowy dodaje im elegancji i wyszukanego smaku.
  • Kuchnie dzięki temu tynkowi mogą zamienić się w miejsca zdecydowanie przyjemniejsze od niejednego salonu, a przy okazji zniknie też problem ze zbyt dużą wilgotnością powietrza.
  • Zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych dzięki tynkowi trawertynowemu mogą stać się nareszcie doskonale integralnym elementem architektury pomieszczenia. Często tworzone pod wpływem chwilowych potrzeb pozostają niedopracowane – obłożenie ich gładkim tynkiem trawertynowym nada im ozdobny, dekoracyjny charakter.
  • Bonie również można wykonać dzięki gładkiemu tynkowi. Wprawdzie trzeba wówczas poświęcić im więcej pracy, niż przy zastosowaniu tynku strukturalnego, ale nadal będą wyglądały doskonale.

Dlaczego właśnie ten tynk wybrać?

  • Gładki tynk z trawertynem egipskim wyróżnia się dobrą przyczepnością. Nakłada się go na warstwę podkładu kwarcowego i to w zupełności wystarczy, aby otrzymać doskonale trwałą, niemal niezniszczalną warstwę.
  • Problemem wielu pomieszczeń jest zbyt duża wilgotność. Tynk z trawertynem bardzo dobrze przepuszcza parę wodną, więc problem ten można szybko usunąć, dbając tym samym o korzystny dla zdrowia mikroklimat.
  • Zastosowany w systemie tynk gładki z trawertynem jest całkowicie odporny na szorowanie i w wysokim stopniu niewrażliwy na działanie detergentów, dzięki czemu jest jednym z najłatwiejszych w konserwacji tynków dekoracyjnych.
  • Jest to produkt w 100% naturalny, a więc może być z powodzeniem stosowany wszędzie tam, gdzie liczą się zielone technologie i produkty przyjazne środowisku.
  • Poważną zaletą jest również fakt, że tynk trawertynowy może być nakładany bezpośrednio na każdy rodzaj tynku podstawowego bez konieczności narzucania dodatkowej warstwy gładzi gipsowej. Warunkiem uzyskania trwałej warstwy jest zastosowanie odpowiedniego gruntu i podkładu.

Impregnacja

Dla osiągnięcia pełnej wytrzymałości i maksymalnej odporności koniczne jest zaimpregnowanie gotowego tynku jedną warstwą bezbarwnej farby Lumicca Incolore. Jeśli chodzi o tynk narzucony na powierzchnie zewnętrzne lub w szczególny sposób narażone na działanie czynników szkodliwych, to wówczas zaleca się także nałożenie drugiej warstwy impregnatu. Podwójnie impregnuje się także tynki, które ostatecznie mają zostać podbarwione z użyciem farb dekoracyjnych, co nie zawsze jest konieczne – trawertyn egipski może być barwiony na którykolwiek kolor z dość szerokiej palety, a naturalne nierówności barwne tylko dodadzą mu uroku – używanie impregnacji w kolorze najlepiej sprawdza się przy tynkach strukturalnych, natomiast przy gładkich ma mniejsze znaczenie.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”598″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top