Tynk Calce Marmorino

trawertyn drapany

Tynk Calce Marmorino

Tynk Calce Marmorino to naturalny, wysokiej jakości tynk wapienny. Pozwala na stworzenie wielu różnych efektów strukturalnych, dzięki wykorzystaniu różnych narzędzi i technik nakładania masy. W każdym przypadku otrzymuje się elegancką, piękną powierzchnię, której wzory i desenie inspirowane są antycznym pięknem dawnych budowli. Tynk ten jednak nie jest przeznaczony wyłącznie do wnętrz klasycznych. Barwna impregnacja pozwala nieco zmienić kolorystykę tynku i wówczas świetnie pasuje on do nowoczesnych, nonkonformistycznych wnętrz.

Trudność w nakładaniu tynku Calce Marmorino polega przede wszystkim na tym, że trzeba robić to bardzo precyzyjnie. Warstwy tynku powinny być idealnie równe i tak cienkie, jak to tylko możliwe. Położenie zbyt grubej warstwy będzie utrudniało wysychanie, a w konsekwencji może spowodować powstanie pęknięć. Z drugiej jednak strony nadmiernie cienka warstwa może nie pozwolić na kształtowanie odpowiedniego wzoru strukturalnego, który – nawiasem mówiąc – również trzeba umieć we właściwy sposób nałożyć.

Naturalne składniki tynku Calce Marmorino sprawiają, że ma on szczególnie pożądane właściwości: jest jednocześnie bardzo odporny na zniszczenie, także w czasie szorowania, i przepuszcza parę wodną, jest doskonale przyczepny, ale właściwie zastosowany (zgodnie z systemem) nie brudzi się. Jako że jest to produkt całkowicie naturalny, zawsze pozostaje niegroźny dla środowiska, co dla wyczulonych na tym punkcie inwestorów także jest bardzo ważne. Zrozumiałe więc, że nie jest to najtańsze wykończenie, ale z pewnością zasługuje na miejsce wśród najlepszych.

Gdzie stosować tynki Calce Marmorino?

  • Korytarze, przedpokoje, restauracje, hotelowe lobby, czyli wszędzie tam, gdzie przynajmniej niekiedy występuje duże natężenie ruchu. Niezniszczalny tynk będzie wyglądał doskonale przez długie lata nawet mimo intensywnej eksploatacji, a gdyby doszło do jego zabrudzenia, będzie można łatwo przywrócić go do pierwotnego stanu.
  • Kuchnie i łazienki, ponieważ wysoka paroprzepuszczalność pozwala ścianom oddychać, a doskonała prezencja zmienia zwyczajne pomieszczenia w doskonale piękne. Do zastosowań w kuchniach i łazienkach zawsze należy używać najlepszych dostępnych materiałów: wilgoć i zmiany temperatur są w stanie uszkodzić kiepskie lub niewłaściwie położone tynki – dobrze położona warstwa Calce Marmorino jest na to niewrażliwa.
  • Jako materiał do rozmaitych technik boniowania. Zdobienie elewacji artystycznymi wzorami kamieni wymaga przede wszystkim, aby użyte materiały wiernie naśladowały konkretny gatunek skały. Calce Marmorino to tynk profesjonalny z drobinkami trawertynu i doskonale wygląda na boniach.
  • Do zabudów, dekoracji ściennych itd., czyli wszędzie tam, gdzie inwestor stara się osadzić choćby odrobinę luksusu. Piękne efekty strukturalnego tynku wapiennego Calce Marmorino pozwalają ożywić każde pomieszczenie a możliwość dostosowania efektów barwnych tylko zwiększa możliwość atrakcyjnego wykończenia dowolnego elementu.

Dlaczego Calce Marmorino?

Tynk Calce Marmorino jako wyrób najwyższej jakości ma pewne cechy unikalne, dzięki którym praca z tym tynkiem jest relatywnie prosta, w efekty zadziwiająco dobre.

  • Jest to materiał o bardzo dużej przyczepności. Na tyle silnie przylega do podłoża, że przypadkowe odbicie tynku jest niemal wykluczone.
  • Umożliwia swobodną dyfuzje pary wodnej, dbając o prawidłowy poziom wilgotności wewnątrz pomieszczenia, co gwarantuje korzystne samopoczucie nawet w pochmurny dzień.
  • Duża odporność na szorowanie sprawia, że gdyby – co i tak jest mało prawdopodobne – tynk został zabrudzony, da się go wyczyścić bez ponoszenia ryzyka uszkodzenia jego powierzchni.

Możliwe efekty strukturalne

Tynk Calce Marmorino można uformować niemal dowolnie, przy czym oczywiście nie każdy efekt strukturalny został już nazwany.

  • Trawertyn drobnoziarnisty to podstawowy gładki wzór, który tworzy się na drugiej warstwie tynku Calce Marmorino poprzez wycięcie ostrym narzędziem struktury charakterystycznej dla trawertynu naturalnego. Drobne ziarno jest widoczne „samo z siebie”, ponieważ trawertyn jest dodatkiem mineralnym do bazy tynku.
  • Trawertyn z pacy, który to wzór tworzy się na jedynej w tym systemie warstwie tynku poprzez przeciąganie pacą zgodnie z kierunkiem nakładania masy.
  • Antico, efekt inspirowany elewacjami antycznymi, powstający podobnie do trawertynu z pacy, przy czym w tym przypadku kierunki rozciągania są zróżnicowane.

Każda struktura jest na swój sposób niepowtarzalna, mimo że przecież powstają w bardzo zbliżony sposób. Dzięki temu właśnie każde wnętrze wykończone tynkiem Calce Marmorino jest całkowicie oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”619″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top