Tynk strukturalny Bucciato i Lumicca Antica

Tynk strukturalny Bucciato i Lumicca Antica

Tynk strukturalny Bucciato, przeznaczony do wnętrz i powierzchni zewnętrznych, powstał na bazie wyselekcjonowanych ziaren kwarcu i żywic w wodnej emulsji. Wzmocniony dodatkowymi mikrowłóknami jest wytrzymały, elastyczny cechuje się doskonałą przyczepnością do najróżniejszych podłoży. Całkowicie wodoodporny tynk może być stosowany jako dekoracja, ale ma także niezaprzeczalne znaczenie jako element wzmacniający nawet stare ściany.

Połączenie z farbami Lumicca Antica, inspirowanymi barwami rejonu Morza Śródziemnego, daje niesamowite efekty estetyczne, z których wiele pozwala odtworzyć wrażenia przywiezione z wakacji na południu Europy. Farby z tej rodziny są doskonale odporne, charakteryzują się delikatną, pastelową poświatą, a na tynku strukturalnym Bucciato przyczyniają się do uwydatnienia jego wzoru i struktury.

Zastosowania mariażu Bucciato i Lumicca Antica są naprawdę przeróżne. Od tworzenia klimatycznych wnętrz, po nadawanie zewnętrznym elewacjom inspirującego wyglądu. W każdym zastosowaniu połączenie tynku i farby zapewnia ścianie maksymalna ochronę, doskonale wzmacnia i stanowi barierę dla zabrudzeń, przepuszczając jednocześnie wilgoć. Odporne na zniszczenie tynki Bucciato i farby Lumicca Antica pozwalają tworzyć architektoniczne arcydzieła: piękne, funkcjonalne, doskonałe w każdym calu. Warunek jest tylko jeden: wszystkie warstwy muszą zostać położone perfekcyjnie, żeby uniknąć powstania niezauważalnych niedoskonałości, które z czasem pogorszą walory estetyczne i użytkowe tynku.

Gdzie zastosować połączenie tynku Buccacio i farb Lumicca Antica?

  • Przedpokoje i klatki schodowe dzięki tynkowi strukturalnemu Bucciato stają się odporne na zniszczenie i zabrudzenie. To ważne, ponieważ w obrębie ciągów komunikacyjnych często trzeba poddawać powłoki renowacji – tynk Bucciato nie wymaga jej przez długie lata, a farba Lumicca Antica nadaje wnętrzom unikalny charakter, sprawiając, że już korytarz i przedpokój wyglądają doskonale.
  • Elewacje zewnętrzne, pokryte nawet najprostszym efektem, czyli „wiejską ścianą”, są bardzo efektowne. Przypominają wykończenia budynków z rejonu Morza Śródziemnego i przez swoją egzotykę przyciągają uwagę. Są jednocześnie bardzo odporne na czynniki zewnętrzne i niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu powłoka długo nie wymaga konserwacji.
  • Zabudowy z płyt k-g i podobne: wszystkie one są dodatkowymi elementami architektonicznymi, tworzonymi w konkretnym celu. Rzadko zdarza się, żeby taka zabudowa miała poważne atuty estetyczne. Z tynkiem strukturalnym i farbą Lumicca Antica może się to zmienić bardzo szybko.

Dlaczego warto wybrać te produkty?

  • Tynk strukturalny Bucciato jest po zastosowaniu w systemie bardzo trwały, odporny na uderzenia i zarysowania. Odpowiednio zabezpieczony staje się całkowicie odporny na zmywanie, a nawet szorowanie. Dzięki odpowiedniej mieszance składników jest produktem wodoodpornym.
  • Elastyczny tynk nie reaguje w zasadzie na zmiany pogodowe, jest bardzo odporny na wysoką i niską temperaturę, nie ulega mikroerozji, nie pęka, a zetem stanowi podłoże naprawdę wysokiej jakości, o którego jakości świadczy przede wszystkim nie wygląd, choć temu nie można niczego zarzucić, ale funkcjonalność.
  • Doskonale przyczepny tynk kwarcowy Bucciato może z powodzeniem pełnić funkcje podkładu kwarcowego. Siła przylegania do podłoża jest tak duża, że nie trzeba przed narzuceniem tynku stosować żadnej innej metody przygotowania podłoża, poza zwyczajnym gruntowaniem.
  • Farby z rodziny Lumicca Antica są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie blakną pod wpływem promieniowania UV i chronią przed powstawaniem zacieków. Łatwość aplikacji i spora wydajność to dodatkowe atuty.

Efekty strukturalne

Tynk Bucciato pozwala na stworzenie wielu rozmaitych efektów estetycznych. Wymagają one wykorzystania odmiennych narzędzi, ale w każdym przypadku rezultat jest doskonały. Efekty takie jak przecierki, Penello, Makaronu czy Spatolato są doskonałą alternatywą dla klasycznego efektu struktury osiąganego poprzez półkoliste rozciąganie nałożonej masy.

W celu wykonania niektórych efektów, w tym np. makaronu, konieczne jest użycie dedykowanych narzędzi, ale inne, jak Spatolato, wykonuje się najzwyklejszą szpachelką, uzyskując doskonałe efekty.

We wszystkich przypadkach bardzo ważna jest odpowiednia technika nanoszenia i dekorowania tynku, ponieważ tylko ona gwarantuje uzyskanie optymalnego efektu. Szczególnie w przypadku konieczności wykończenia większych powierzchni zalecamy inwestorom skorzystanie z profesjonalnej usługi układania tynków strukturalnych.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”674″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top