Calce Marmorino Antico

Calce Marmorino Antico

Calce Marmorino Antico

Efekt antycznego tynku dekoracyjnego Calce Marmorino uzyskuje się z dekoracyjnego tynku najwyższej jakości, produktu całkowicie naturalnego i doskonale przyczepnego. Efekt ten inspirowany jest wyglądem antycznych wykończeń, epatuje subtelną elegancją i podkreśla klasę każdego pomieszczenia. Jest to rozwiązanie dla inwestorów, którzy szukają sposobu na nadanie wnętrzom inspirującego, niepowtarzalnego wyglądu. Wzory w efekcie tynku antycznego są całkowicie niepowtarzalne, ponieważ powstaną na skutek chaotycznych ruchów pacą, a na dodatek sam tynk, jako produkt naturalny, charakteryzuje się pewną niewielką, ale widoczną zmiennością.

Efekt Antico nie jest prosty do uzyskania, szczególnie na dużych powierzchniach, a na takich właśnie wygląda najbardziej efektownie. Równie chętnie jednak wykorzystywany jest do dekoracji detali architektonicznych, ponieważ dzięki Calce Marmorino Antico upodabniają się one do detali antycznych.

Właściwości techniczne tynku Calce Marmorino sprawiają, że jest to jeden z najpilniej poszukiwanych tynków dekoracyjnych na rynku. Masa charakteryzuje się doskonałą przyczepnością, co później przekłada się na dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, tynk jest całkowicie odporny na szorowanie, a prawidłowo zaimpregnowany nie przyjmuje ani brudu, ani wilgoci, choć tę ostatnią doskonale przepuszcza. Takie atuty sprawiają, że wybierając tynk Calce Marmorino, inwestorzy decydują się nie tylko na piękne, ale także szalenie funkcjonalne wykończenie, którego piękno pozostanie nietknięte przez bardzo długie lata.

Gdzie zastosować efekt Antico Calce Marmorino?

Klasyczne piękno tynku dekoracyjnego pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, wtedy najczęściej z impregnacją bezbarwną, jak i nowoczesnych, szczególnie jeśli zastosowane zostaną barwne impregnaty, które nieco „odświeżą” wygląd tynku.

 • Filary to klasyczne zastosowanie efektu Antico. W końcu kwintesencją stylu antycznego są właśnie różnego rodzaju kolumny, więc nie dziwi fakt, że tynk Calce Marmorino właśnie w efekcie dekoracyjnym Antico jest w ich przypadku tak bardzo popularny.
 • Kominki podobnie jak kolumny są elementem tyleż funkcjonalnym, co ozdobnym, a więc również w ich przypadku nadanie wyglądu klasycznego tynku jest posunięciem obliczonym na utrzymanie w mocy ideałów klasycznej aranżacji wnętrz.
 • Boniowanie, jako technika opracowana w starożytnym Rzymie, jest kolejnym obszarem, na którym Calce Marmorino w efekcie tynku antycznego doskonale się sprawdza, podobnie zresztą jak przy dekoracji innych detali architektonicznych, a nie tylko elewacji.
 • Klatki schodowe i przedpokoje: w tym przypadku priorytet nad wyglądem ma funkcjonalność, ale na szczęście w przypadku Calce Marmorino należy tynk ocenić równie pozytywnie pod oboma względami.
 • Łazienki, i to nie tylko te klasyczne, warto wykańczać tynkiem Calce Marmorino choćby już tylko dlatego, że materiał ten pozwala na swobodną dyfuzje pary wodnej, a więc „oddychanie przez ściany”, dzięki czemu we wnętrzach panuje korzystny mikroklimat.

Dlaczego właśnie Calce Marmorino i dlaczego efekt Antico?

Tynk Calce Marmorino jest najwyższej próby wyrobem naturalnym spełniającym wysokie normy techniczne i sanitarne. Jest to całkowicie bezpieczny produkt, który pod względem funkcjonalnym jest niemal bezkonkurencyjny. A z jakiego powodu warto wybrać efekt Antico?

 • Wnosi do wnętrza powiew klasycznej elegancji.
 • Jest bardzo uniwersalny, więc jego klasycyzm pasuje również do wnętrz modernistycznych.
 • Efekt ten pasuje do wielu różnych stylów aranżacji wnętrz i stanowi bazę dla rozwoju fantastycznych idei wykończenia wnętrza.

Nanoszenie tynku i tworzenie efektu Antico

 • Powierzchnię należy wstępnie zagruntować.
 • Na wyschniętą warstwę gruntu trzeba nanieść wzmacniającą i zwiększającą przyczepność warstwę podkładu kwarcowego.
 • Warstwę strukturalną tynku nanosi się cienko i równomiernie pacą INOX, tym samym narzędziem, poprzez przeciąganie świeżej masy w różnych kierunkach, tworzy się wzór strukturalny, a po kwadransie wygładza powierzchnię.
 • Grunt pod impregnat, czyli roztworzona w wodzie farba Lumicca Incolore poprawi właściwości tynku oraz przygotuje go do impregnowania.
 • Właściwa warstwa impregnatu uodparnia tynk na czynniki atmosferyczne, chroni przed zabrudzeniami, a w wersji barwnej również zwiększa kontrastowość stworzonego deseniu. Wersja bezbarwna tylko podkreśla naturalne piękno, jednak nie modyfikuje kolorów tynku. Nadmiar impregnatu należy zebrać bawełnianą szmatką. Po wyschnięciu impregnatu tynk jest całkowicie niewrażliwy na szkodliwe czynniki.

[show_gallery images_in_a_row=”4″ galleryid=”123″][/show_gallery]

Lux Interiors logo

O nas

LuxInteriors jest firmą, która zajmuje się tworzeniem ciekawych aranżacji wnętrz, a zarazem posiadającą szeroko rozbudowaną ofertę produktową - począwszy od wyposażenia łazienek, poprzez tapety, tynki i farby, a kończąc na płytkach. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się:

sopot@luxinteriors.com.pl
+48 585 859 999

Prosimy NIE DZWONIĆ z ofertami handlowymi
Oferty prosimy WYSYŁAĆ na adres

Goto Top